0

Warszawianka wicemistrzynią Europy

Zofia Szawernowska na podium
Zofia Szawernowska – na podium

Zofia Szawernowska z Warszawy zdobyła wicemistrzostwo Europy na największych na świecie zawodach brazylijskiego jiu jitsu.

Zofia Szawernowska z Powiśla, 6-krotna mistrzyni Polski, zaczęła swoją przygodę z brazylijskim jiu jitsu w 2013 roku od uniwersyteckich zajęć WF-u.

Od tego czasu 4 razy stawała na podiach mistrzostw Europy. W 2016 roku została sklasyfikowana jako najlepsza krajowa zawodniczka w Rankingu BJJFanatics.

Zofia Szawernowska:

Mając 27 lat, jestem przykładem na to, że w każdym wieku można zacząć uprawiać ten sport. Kolejny medal motywuje mnie do dalszej pracy – w tym roku planuję start w mistrzostwach świata.

Największe na świecie zawody w brazylijskim jiu jitsu, odbyły się w dniach 17-22 stycznia br. w Lizbonie. Na matach przez pięć dni rywalizowało łącznie 3 900 zawodników w kilku kategoriach, określonych stażem treningowym: od białych do czarnych pasów. Zofia Szawernowska, startowała w purpurowych pasach.

Polacy zdobyli 8 złotych, 14 srebrnych i 21 brązowych medali a 10 z nich wywalczyły kobiety.