0

Zwężenie Grójeckiej – radykalnie spada liczba zwolenników!

Ulica Grójecka przecinająca Plac Narutowicza
Ulica Grójecka – przecinająca Plac Narutowicza
fot. Google

Badania pracowni ABR SESTA na zlecenie urzędu dzielnicy Ochota wykazują niezadowolenie mieszkańców.

Zwężenie Grójeckiej to jeden z bardziej kontrowersyjnych pomysłów ostatnich lat. Badania rok do roku pokazują spadek poparcia dla tego pomysłu.
Jaka jest przyczyna tak radykalnej zmiany opinii mieszkańców?

Po pierwsze do mieszkańców dotarła argumentacja, że dopóki nie zostaną zbudowane Aleje Jerozolimskie na odcinku Niemcewicza do placu Zawiszy to ten pomysł jest szkodliwy i delikatnie mówiąc niemądry.

Po drugie za Grójecką odpowiada Zarząd Dróg Miejskich, czyli ta sama instytucja, która odpowiada za wprowadzenie w naszej dzielnicy Stefy Płatnego Parkowania, która nie tylko w ocenie mieszkańców, ale również radnych i zarządu dzielnicy jest zorganizowana fatalnie. Obserwujemy stanowczy odwrót od pomysłów drogowych, które określam jako „progresywne miasto” lansowane przez aktywistów miejskich, którzy mają decydujący wpływ na ZDM i władze miasta.

Inne fragmenty badań przeprowadzonych na Ochocie, ale i w innych rejonach Warszawy potwierdzają, że opinia publiczna mimo wielu manipulacji ma dość zwężania ulic, Stef Płatnego Parkowania, kontra ruchu i wielu innych „ulepszeń” dyskryminujących kierowców.

Badanie mieszkańców Ochoty w sprawie zwężenia ulicy Grójeckiej
Badanie mieszkańców Ochoty – w sprawie zwężenia ulicy Grójeckiej
fot. mat. prasowy

Badania przeprowadziła na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ochota pracownia ABR SESTA w dniach 27.10 – 7.11.2022 techniką CAPI (Computer Assisted Personal Interviewing), wywiad kwestionariuszowy bezpośredni z użyciem tabletu. Próba: N=511 (tylko mieszkańcy Ochoty); w pięciu punktach na dzielnicy.

Autor jest redaktorem Informatora Ochoty i Włoch.
Tekst pochodzi z wydania specjalnego gazety „Samorządność

Zobacz też:

  • Chcemy referendum – Kongres Mobilności  [LINK]
17 maja 2023 18:46
[fbcomments]