0

Heavy Trip

Sekcja Wolny Duch
Heavy Trip – reż Juuso Laatio
fot. Warszawski Festiwal Filmowy

Filmowy rarytas dla fanów ostrych brzmień i dla amatorów szalonych komedii.

Nie jest łatwo grać ostry metal gdzieś na zabitej dechami wsi w Finlandii. Mieszkańcy wyzywają długowłosych od homoseksualistów, rodzice gonią do uczciwej pracy, a na topie jest miejscowy kobieciarz grający dużo łagodniejszą muzykę. Bo od tej granej przez bohaterów filmu to nawet hodowane przez ojca renifery same chcą się pozabijać.

Kapela jednak znajduje inspiracje z najmniej spodziewanej strony, a kupiec krwi reniferów może pomóc w rozpoczęciu prawdziwej kariery. Bo kapela nie ma na końcu jeszcze żadnego koncertu, nawet nie ma jeszcze nazwy.

Atutem fińskiej komedii są bardzo wyraziści bohaterowie. Każdy z członków kapeli ma swoją osobowość i zdolności np. basista co zna wszystkie motywy muzyczne, a bębniarz raz na jakiś czas traci przytomność (także w trakcie grania). Ciekawe postacie są również na drugim planie: ładna kwiaciarka, jej ojciec policjant, czy też miejscowy podrywacz niewieścich serc. A już prawdziwym, chociaż trzecioplanowym, majstersztykiem jest obsada norweskiego posterunku granicznego.

Scenarzyści mają wprost szalone pomysły. No bo kto wymyśliłby, żeby zdjęcie kapeli robić za pomocą … fotoradaru. Co prawda jest też kilka mniej smacznych żartów, ale one raczej giną w tej szalonej kopalni pomysłów komediowych.

Największym atutem „Heavy Trip” jest jednak muzyka. Fani mocnych brzmień będą z pewnością usatysfakcjonowani.

Do obejrzenia podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego w Kinotece:

  • w czwartek 18 października o godz.16:30
  • w piątek 19 października o godz. 21:30

Zwiastun:

Heavy Trip -Trailer (official) from Making Movies Oy on Vimeo.

Opis:

Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w metalowym zespole Impaled Rektum. Panowie grają razem od 12 lat i nigdy nie dobrnęli do zagrania koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii. Członkowie zespołu podejmują decyzję – teraz albo nigdy. Kradną furgonetkę, zabierają perkusistę ze szpitala psychiatrycznego i ruszają na festiwal. Zanim jednak dojdzie do pierwszego w ich życiu występu przed publicznością czekają ich przygody z fińską policją, norweską armią i osławioną jednostką „Delta”. Szalona komedia o zespole, który jest prawdopodobnie jednym z ostatnich bastionów szczerej, bezkompromisowej miłości do muzyki metalowej w Finlandii.

  • reżyseria: Juuso Laatio
  • scenariusz: Juuso Laatio, Jukka Vidgren, Aleksi Puranen, Jari Olavi Rantala
  • obsada: Johannes Holopainen, Minka Kuustonen, Max Ovaska, Antti Heikkinen, Samuli Jaskio, Chike Ohanwe, Ville Tiihonen
12 października 2018 16:29

Komentarze