Startuje Męskie Granie Young

Męskie Granie 2018 w Warszawie
Męskie Granie 2018 – w Warszawie
fot. Marcin Banaszkiewicz

Męskie Granie Young – to konkurs rozpoczynający dziesiątą edycję trasy Męskie Granie!

Męskie Granie Young 2019 - logo
Męskie Granie Young 2019 – logo
fot. Materiał prasowy

Odważne artystyczne eksperymenty, łączenie gatunków, konwencji i pokoleń oraz wielkie emocje – to tylko niektóre wyróżniki trasy koncertowej Męskie Granie, sponsorowanej przez markę Żywiec. Męskie Granie od lat udowadnia, że polskiej muzyce daleko jest do banału, a rodzimi artyści nie boją się nieoczywistych kolaboracji, przekraczania granic gatunków i stylów oraz eksperymentów z repertuarem. Nie inaczej będzie podczas dziesiątej edycji projektu, która odbędzie się pod hasłem Ż muzyką. Znajdzie ono odzwierciedlenie we wszystkich aspektach trasy, która będzie zachęcać artystów do jeszcze większej kreatywności, a publiczność do otwartości na nowe doznania. Oprócz muzyki każdy z koncertów będzie także prawdziwym widowiskiem wizualnym i szansą na obcowanie ze sztuką w różnorodnej formie.

Tomasz Organek zaprasza
Tomasz Organek – zaprasza
fot. Materiał prasowy

Ważnym elementem trasy od początku jej istnienia jest wspieranie artystów początkujących lub nieznanych dotąd szerokiej publiczności. Tegoroczną, dziesiątą już edycję projektu rozpoczyna konkurs Męskie Granie Young, do którego zaproszone zostały zespoły, wokaliści oraz reżyserzy z ogromnym potencjałem, mogący już wkrótce wyznaczać nowe trendy w polskiej kulturze. Do udziału w konkursie ambasadorzy projektu Tomasz Organek, lider zespołu Ørganek oraz dziennikarz radiowej TrójkiPiotr Stelmach, wyselekcjonowali 20 wykonawców. Od 23 lutego do 22 marca 2019 roku na stronie www.meskiegranieyoung.pl  można głosować na swojego faworyta, oddając codziennie maksymalnie 3 głosy na różne zespoły.

Piotr Stelmach i Tomasz Organek
Piotr Stelmach – i Tomasz Organek
fot. Materiał prasowy

23 marca w audycji Myśliwiecka 3/5/7, na antenie Trójki, ujawnionych zostanie siedmiu wykonawców, którzy zdobyli największe uznanie publiczności. Zwycięzcy głosowania nie tylko wezmą udział w trasie, ale również otrzymają szansę na produkcję pierwszych teledysków, które zrealizowane zostaną przez młodych reżyserów w ramach Papaya Young Directors.

Wierzymy, że dziesiąta edycja trasy jest doskonałą okazją do tego, aby jeszcze odważniej wychodzić poza muzyczne schematy i pokazywać, że chce się Ż muzyką – mówi Ewa Kierlik, Starszy Kierownik Marki Żywiec. – Męskie Granie to przestrzeń do wspierania młodych, utalentowanych muzyków, nieznanych jeszcze szerszej publiczności. Siedmiu zwycięzców konkursu Męskie Granie Young dostanie szansę prezentacji swojego repertuaru na scenie Ż, a dla dwóch z nich, dzięki współpracy z Papaya Young Directors, wyprodukujemy teledyski – dodaje Kierlik.

Męskie Granie 2019 - logo
Męskie Granie 2019 – logo
fot. Materiał prasowy

Szczegóły dotyczące trasy oraz biletów na wydarzenie zostaną podane w późniejszym terminie. Wyłącznym sponsorem projektu Męskie Granie jest marka Żywiec.

24 lutego 2019 13:16

Komentarze