0

Warszawskie Centrum Kongresowe Pałacu Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie widziany od strony północnej (Pałac Młodzieży) Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – widziany od strony północnej (Pałac Młodzieży)
fot. Adrian Grycuk (Wikimedia)

Czy wiecie, że najwyższe centrum kongresowe w Polsce zlokalizowane jest w samym sercu Warszawy?

Na Placu Defilad, gdzie przez cały rok organizowane są liczne koncerty, imprezy, pokazy plenerowe i akcje społeczne (miedzy innymi Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), w najwyższym zabytku w Polsce mieści się między innymi Warszawskie Centrum Kongresowe Pałacu Kultury i Nauki.

To oficjalna nazwa kompleksu kilkudziesięciu sal wystawowych, konferencyjnych i pokoi szkoleniowych umożliwiających zorganizowanie wszelkich wydarzeń od 20 do 2 000 osób, a przy jednoczesnym wykorzystaniu wszystkich powierzchni eventowych mogących gościć nawet do 6 000 uczestników.

Niezwykły budynek

Warszawskie Centrum Kongresowe Pałacu Kultury i Nauki mieści się w jednym z najbardziej znanych budynków w Polsce – wizytówce Warszawy, widocznej praktycznie z każdego miejsca w Stolicy.

Znakomity dojazd (w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu znajdują się dwie linie metra, Dworzec Centralny i Szybka Kolej Miejska – bezpośrednie połączenie z lotniskiem Modlin, liczne linie tramwajowe oraz autobusowe w tym komunikacji nocnej, a lotnisko Chopina położone jest w odległości jedynie 7 km), całodobowy, dozorowany parking na ponad 1300 samochodów i autobusów oraz parkowe otoczenie to tylko cześć udogodnień, z których korzystać mogą organizatorzy imprez w PKiN.

Atrakcje pałacu

Niepowtarzalnym miejscem na wszelkiego rodzaju eventy jest między innymi Taras Widokowy z sala bankietową, oferujący gościom możliwość podziwiania panoramy stolicy z wysokości ponad 120 metrów, zrobienia pamiątkowego zdjęcia w fotobudce i nabycia pamiątek, w tym oryginalnych, kolekcjonerskich monet z Pałacem Kultury i Nauki.

PKiN - taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (114 m n.p.m.)
PKiN – taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (114 m n.p.m.)
fot. Adrian Grycuk

W Pałacu mieści się między innymi poczta, restauracja, bufet i dwie kawiarnie oraz mniejsze punkty usługowe w pasażu handlowym. W budynku mają siedziby cztery teatry (Dramatyczny, Studio, Lalka, 6.pietro), multipleks Kinoteka, Muzeum Domków dla Lalek, Narodowe Muzeum Techniki, Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN i wystawa pamiątek PKiN oraz liczne firmy i instytucje.

Niezwykłą atrakcją dla turystów i uczestników imprez w Pałacu jest Horyzont Historii – pierwsza w Warszawie wirtualna lekcja historii, umożliwiająca przeniesienie się w czasie i doświadczanie trójwymiarowej rzeczywistości. Przygotowana specjalnie dla Zarządu Pałacu Kultury i Nauki aplikacja zapewnia niespotykany dotychczas poziom realizmu podczas wyprawy przez historię stolicy Polski.

Przewodnicy oferują zwiedzającym kilka tras po Pałacu, w tym zwiedzanie podziemi i wystawy pamiątek PKiN, na której można podziwiać oryginalne elementy zabytkowego wyposażenia.

Profesjonalna obsługa

Na organizatorów imprez czeka w Pałacu doświadczona, profesjonalna, znająca rynek i otwarta na potrzeby Klientów obsługa, a najwyższy standard potwierdza członkostwo PKiN w międzynarodowych stowarzyszeniach ICCA i AIPC oraz certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Warszawskiego Centrum Kongresowego.

Pałac oferuje między innymi szerokopasmowy dostęp do Internetu, usługi audiowizualne, wynajem aparatury do tłumaczenia symultanicznego, catering, wypożyczenie sprzętu konferencyjnego, zabudowę targową i wystawienniczą, wynajem wewnętrznych palarni oraz usługi spedycji.

Najlepsze imprezy

Co roku w Pałacu odbywa się kilkadziesiąt imprez międzynarodowych: targów, wystaw, kongresów i koncertów. Przez lata organizowane były tu największe wydarzenia jak Komputer Expo, EUROGASTRO, Targi Książki Edukacyjnej, Międzynarodowe i Krajowe Targi Książki.

Po przerwie powróciły do PKiN Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, goszczą tu największe w Polsce targi mody niezależnej i designu Moustache, Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane, imprezy rodzinne Kid Zone oraz targi ślubne, edukacyjne i inne.

W salach PKiN regularnie odbywają się międzynarodowe i krajowe konferencje, eventy i szkolenia oraz bankiety, wesela, studniówki i inne imprezy okolicznościowe.

Pałac gościł wiele znaczących wydarzeń jak Międzynarodowy Kongres JATA, Wybory Miss World i szkolenia największych światowych firm (np. Coca–Cola Company, Bayer Polska, OSRAM, Commercial Union Polska i wiele, wiele innych).

Warto więc podziwiając Pałac pamiętać, że to nie tylko wyjątkowy budynek, mający za sobą niezwykłą, kilkudziesięcioletnią historię, ale też centrum kongresowe na najwyższym poziomie, zawsze otwarte na organizację każdej imprezy.

Zobacz też:

  • Biuro na najwyższym poziomie [LINK]

27 listopada 2017 06:00

Komentarze