0

Nauka na rzecz bezpieczeństwa

PIMOT z czekiem
Po podpisaniu umowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego – od lewej: Anna Kieracińska Pełnomocnik Dyrektora Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, mgr inż. Karol Zielonka p.o. Dyrektora Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, mgr inż. Bogusław Pijanowski Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju i Wdrożeń Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.
fot. UM WM

Środki z UE pomogą w rozwoju Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów Przemysłowego Instytutu Motoryzacji PIMOT.

Pieniądze pozwolą na doposażenie laboratoriów w aparaturę i sprzęt badawczy potrzebny do wprowadzenia na rynek usług badawczo-rozwojowych dla branży motoryzacyjnej i transportowej.

W ramach projektu zaplanowano zapewnienie dwóch stanowisk dynamometrycznych do badania układów hamulcowych samochodów ciężarowych, autobusów, samochodów osobowych i dostawczych. W planach jest doposażenie komory do badań kompatybilności elektromagnetycznej, a także m.in. doposażenie w komorę klimatyczną unikatowego w skali kraju stanowiska – elektrohydraulicznego symulatora obciążeń trakcyjnych.

Instytut rozbuduje również w infrastrukturę badawczo-pomiarową tor badawczy pojazdów. Projekt jest kontynuacją inwestycji zrealizowanej dzięki unijnemu wsparciu z programu Innowacyjna Gospodarka.

 • Tytuł projektu:
  Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów
 • Beneficjent:
  Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT
 • Całkowita wartość projektu:
  46 995 251,21 zł
 • Kwota dofinansowania:
  27 016 298,56 zł
 • Działanie:
  1.1 Działalność badawczo – rozwojowa jednostek naukowych

Zobacz też

 • Nauka dla zdrowia [LINK]
11 lutego 2018 12:36

Komentarze