0

1. Kongres Antykryzysowy

I Kongres Antykryzysowy - listopad 2022 r.
I Kongres Antykryzysowy – listopad 2022
fot. Organizator

Konwent Organizacji Społeczno-Gospodarczych organizuje w Poznaniu spotkanie z udziałem ponad 2000 delegatów.

Przyczyna

Seria rządowych decyzji, uderzających w życie społeczne obywateli, a szczególnie w przedsiębiorców oraz nakładający się na to kryzys gospodarczy i wojna w Ukrainie, a także brak reakcji ugrupowań opozycyjnych, doprowadziły do konsolidacji w całym kraju środowisk społecznych i gospodarczych.

W wyniku nieformalnych konsultacji grup społecznych, międzysektorowych i międzybranżowych został powołany do życia Konwent Organizacji Społeczno – Gospodarczych, którego liderzy podjęli decyzję o organizacji I Kongresu Antykryzysowego w Polsce z udziałem ponad 2000 delegatów.

Po setkach spotkań grup społecznych i organizacji ogólnopolskich wyłonił się silny przekaz, że wśród aktywnych zawodowo Polaków dynamicznie narasta zmęczenie sporami ideologicznymi, brakiem strategii rozwoju państwa i gospodarki oraz programów rozwojowych dla społeczeństwa. Środowiska gospodarcze oraz przedstawiciele licznych grup zawodowych i społecznych wskazują na przygnębiający brak kompetencji klasy politycznej w zarządzaniu państwem.

Cel

Pierwszy Kongres Antykryzysowy ma na celu identyfikację szkodliwych dla życia społecznego i gospodarki zjawisk, wzmocnienie kompetencyjne oraz wypracowanie Planu Naprawczego dla Polski.

Konwent Organizacji Społeczno – Gospodarczych podjął też decyzję, że przedsiębiorcy, którzy mają doświadczenie w zarządzaniu, skoordynują prace nad wypracowaniem nowego nurtu społeczno – gospodarczego. Dwa tysiące delegatów, podczas I Kongresu Antykryzysowego w Poznaniu, stworzy jego główne założenia.

Gdzie?

I Kongres Antykryzysowy odbędzie się w Poznaniu na terenie MTP w Sali Ziemi w dniach 22 – 23 listopada 2022 r. Jest to wydarzenie non profit, a wpływy z biletów są przeznaczone na organizację całego przedsięwzięcia dla dwóch tysięcy delegatów.

Kto?

Adam Abramowicz

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Prowadził z sukcesem własną działalność gospodarczą. Był jednym z głównych inicjatorów, a zarazem prezesem Zarządu Sieci Detalistów „Nasze Sklepy”, która powstała, by chronić małych i średnich przedsiębiorców. Był też jednym z założycieli oraz długoletnim prezesem Izby Gospodarczej Nowej Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej.

Jacek Czauderna (Lider Kongresu)

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, MBA University of Bradford, London Management School. Jest praktykiem z 27-mio letnim doświadczeniem gastronomicznym w korporacjach Żywiec i Nestle, w tym od ponad 10 lat w prywatnym biznesie (własne restauracje i dystrybucja dla gastronomii kawy, ekspresów oraz herbaty koncernu Jacobs Douwe Egberts). Społecznik w gospodarce i projektach rozwojowych dla biznesu.

Wiesława Dróżdż

Prezes zarządu CLBB. Liderka zespołu ekspertów ds. zarządzania komunikacją.
Była Rzecznik Prasowa Ministerstwa Finansów. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w administracji celno-skarbowej a co za tym idzie korzysta także z całego kapitału ludzkiego, który zna i rozumie. DNA administracji oraz przyjęta przez nią pragmatyka nie stanowi większych tajemnic.

Magdalena Gawlik

Producent wykonawczy, CEO w Sparrow Lane Productions LLC w Nowym Jorku (produkcja muzyki i filmów), Prezes Zarządu Fundacji Idea Artis Poloniae, manager artystyczny, ekspert w zakresie zarządzania projektami i analizy strategicznej przedsiębiorstw, ekspert ds. rozwoju regionalnego, absolwentka ekonomii, historii oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie, audyt i kontrola wewnętrzna” (Akademia Ekonomiczna w Krakowie i Uniwersytet Jagielloński).

Dariusz Grabowski

Doktor ekonomii, stypendysta Sorbony, przedsiębiorca, polityk, wykładowca akademicki, współtwórca Ruchu Społecznego Powszechnego Samorządu Gospodarczego. W latach 80-tych działacz NSZZ Solidarność na Uniwersytecie Warszawskim, w stanie wojennym związany ze strukturami podziemnymi związku, ekspert i doradca NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze i Komisji Krajowej.

Robert Kazimierski

Menadżer, mentor, ekspert ds. komercjalizacji, modeli biznesowych, zarządzania zmianą, zarządzania marketingowego i strategicznego. Twórca innowacyjnych projektów biznesowych z zakresu m.in. handlu, mediów, reklamy, energetyki. Doradca ds. strategii informacyjnych w agencjach rządowych RP. Były wieloletni dziennikarz, producent i menadżer mediów. W przeszłości pracował m.in. dla TVP1, TVP2, Polsat, TVN24, TVN Turbo oraz zagranicznych stacji.

Damian Michalski

Przedsiębiorca z 15 letnim doświadczeniem w handlu na rynkach zagranicznych. Właściciel kilku spółek E-Commerce w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Exporter i importer towarów z logistyki kontenerowo-morskiej w handlu B2B pomiędzy krajami takimi jak Maroko czy Chiny. Wszystkie swoje spółki rozwijał od małych nakładów inwestycyjnych głównie opierając je na wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Marek Skała

Trener warsztatowy, coach, mówca inspiracyjny. Właściciel firmy szkoleniowej MEGALIT – Instytut Szkoleń. Od 25 lat prowadzi projekty szkoleniowe i rozwojowe dla największych polskich i światowych koncernów. Zakres – motywacja, przywództwo, zarządzanie zmianą, ale także wystąpienia publiczne czy techniki coachingowe. Współtwórca pierwszych polskich studiów PR (AE w Krakowie).

Mariusz Szuba

Trener rozwoju osobistego, który od ponad 20 lat skutecznie inspiruje do zmian dziesiątki tysięcy odbiorców. Ekspert wystąpień publicznych, budowania relacji i kontroli emocji. Jest autorem trzech bestsellerów, twórcą spektaklu motywacyjnego „Podróż Bohatera”. Współpracuje z zespołami multimilonowych korporacji, prezesami rozwijających się firm, sportowcami i aktorami.

Jolanta Żukowska

Prowadzi markę Connector Germany. Z wykształcenia jest inżynierem, a jej specjalność to informatyka, logistyka, produkcja, optymalizacja procesów i zarządzanie projektami. W Niemczech spędziła 15 lat, tam studiowała, organizowała wiele eventów dla startupów, a na co dzień pracowała jako Project Manager w projektach automatyzacji linii produkcyjnych na całym świecie.

 

15 września 2022 22:02
[fbcomments]