Indiana Jones u Sokolnickiego

Poszukiwacze zaginionej arki - kadr z filmu
Poszukiwacze zaginionej arki – kadr z filmu
fot. Douglas Slocombe

Z okazji 35. rocznicy premiery „Poszukiwaczy Zaginionej Arki” w Forcie Sokolnickiego odbędą się cztery projekcje.

W czerwcu tego roku minęło 35 lat od premiery pierwszej części kultowej serii  przygód dzielnego archeologa, Indiany Jonesa. „Poszukiwacze Zaginionej Arki” to jeden z najpopularniejszy filmów przygodowych, a jego główny bohater stał się ponadczasową ikoną popkultury. Nic dziwnego, skoro za tą produkcją stoją dwie wybitne postacie świata filmu – Steven Spielberg  i George Lucas. Oczywiście ogromną rolę w tym sukcesie odegrał, wcielający się w tytułowego bohatera, Harrison Ford. Wykreowany przez niego „Indy” pojawia się w każdym  rankingu kultowych postaci.

Paramount Channel HD i Fort Sokolnickiego uczczą tę okrągłą rocznicę specjalnymi lipcowymi pokazami przygód Indiany Jonesa.
Fort Sokolniczego zaprasza na lipcowe środy z Indianą Jonesem.

Indiana Jones

w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego:

  1. 6 lipca, godz. 18:00
    Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki
  2. 13 lipca, godz. 21:00
    Indiana Jones i Świątynia Zagłady
  3. 20 lipca, godz. 21:00
    Indiana Jones i Ostatnia Krucjata
  4. 27 lipca, godz. 21:00
    Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Wszystie filmy wyreżyserował Steven Spielberg

Wstęp na projekcje jest wolny.

Indiana Jones

i Poszukiwacze Zaginionej Arki

Pierwsza część przygód dzielnego archeologa, Indiany Jonesa, z Harrisonem Fordem w roli głównej. Bohater wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce przechowywania Arki Przymierza. Musi zrobić wszystko, by nie dopuścić, aby święte trofeum znalazło się w rękach Niemców. Film w reżyserii Steven Spielberga to jeden z najbardziej dochodowych produkcji z 1981 roku i jeden z najpopularniejszych filmów tamtych lat.

Indiana Jones

i Świątynia Zagłady

Druga część cyklu o przygodach archeologa Indiany Jonesa. „Świątynia Zagłady” jest prequelem „Poszukiwaczy Zaginionej Arki” – akcja filmu dzieje się w 1935 roku, a więc na rok przed wydarzeniami z pierwszej części. Oszukany przez szefa chińskiego gangu Indiana (Harrison Ford)  zostaje otruty. Ratuje go Willie Scott (Kate Capshaw), z którą trafia do Indii, gdzie dostaje zadanie odnalezienia świętego kamienia. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów filmu jest słynna scena pościgu wagoników w kopalni.

Indiana Jones

i Ostatnia Krucjata

Trzecia część kultowego cyklu o przygodach archeologa Indiany Jonesa w reżyserii Stevena Spielberga. Rok 1938. Indiana Jones (Harrison Ford) dostaje propozycję udziału w poszukiwaniach Świętego Grala, jednej z najcenniejszych relikwii chrześcijańskich. Początkowo bohater nie chce wziąć udziału w wyprawie, jednak zmienia zdanie, gdy dowiaduje się, że jeden z członków ekspedycji już zaginął i że jest nim jego ojciec, Henry Jones (Sean Connery).

Indiana Jones

i Królestwo Kryształowej Czaszki

Akcja czwartej części serii rozgrywa się w czasie zimnej wojny, 19 lat po „Ostatniej Krucjacie”. Indiana Jones (Harrison Ford) zostaje zwolniony z uniwersytetu z powodu licznych rewizji FBI. Spotyka młodego chłopaka, który proponuje, że za pomoc w prywatnej sprawie naprowadzi profesora na ślad Kryształowej Czaszki. Podczas nowej podróży, która doprowadzi go m.in. do Meksyku i dżungli w Peru, Indianie towarzyszyć będą: przyjaciel, profesor Harold Oxley (John Hurt), Marion Ravenwood (Karen Allen) – miłość z młodości oraz ich wspólny syn Mutt Williams (Shia LaBeouf). Na dodatek po piętach deptać mu będą sowieccy agenci oraz Irina Spalko (Cate Blanchett).

2 lipca 2016 13:34