0

Legia pokonuje FK Kukesi i przechodzi do następnej rundy Ligi Europy

Legia - Kukesi 1:0

Stołeczna drużyna bez większych problemów pokonała w rewanżowym meczu 1:0 albański FK Kukesi.

Jedyną bramkę meczu na początku II połowy zdobył Michał Kucharczyk..Przewaga bramkowa Legionistów z poprzedniego spotkania pozwoliła stołecznym zawodnikom na kontrolowanie przebiegu gry.  Pierwsza połowa, poza zaledwie kilkoma sytuacjami nie wywołała większego zachwytu, obie drużyny próbowały budować ataki, które jednak dość szybko zatrzymywane były przez obrońców.

Druga połowa rozpoczęła się szczęśliwie dla Legionistów, w 50 minucie po dobrze zbudowanym ataku pozycyjnym, Duda odegrał piłkę do niepilnowanego Kucharczyka, który bez problemów wpakował ją do bramki Ervisa Koci. Zdobyty gol przesądził o dalszych losach spotkania, Legioniści w pełni przejęli kontrolę. Mimo kilku sytuacji stwarzających zagrożenie pod bramką przyjezdnych, gospodarze nie zdołali podwyższyć wyniku.

Wygrana w czwartkowym meczu pozwoliła na awans do 4 rundy eliminacji Ligi Europy, w których to zawodnikom Legii przyjdzie zmierzyć się z Zorią Ługańsk. Pierwszy mecz stołeczni zawodnicy rozegrają na wyjeździe.

Fotorelacja : Jakub Jastrzębski

7 sierpnia 2015 07:19