0

Matka Polka i poranek drogowy

Problemy jakie mają mamy przed dotarciem do pracy - na zdjęciu mama z dziećmi, które odprowadza do szkoły i przedszkola.
Problemy jakie mają mamy – przed dotarciem do pracy
fot. mat. prasowy

Opowieść o tym jakie problemy mają mamy z dziećmi przed dotarciem do swej pracy.

Dzień zaczyna się wcześnie.
Pierwsza walka-obudzić trójkę dzieci, wyszykować do przedszkola i żłobka, zapakować do samochodu. Teraz kolej na walkę numer dwa – szykany  drogowe. Korek-rzecz oczywista, tysiące ludzi robi to samo co ja. Czas na lądowanie. Przedszkole i żłobek są w dwóch różnych częściach dzielnicy. Najpierw żłobek. Miejsc do parkowania brak, trzeba  okrążyć okolicę kilkakrotnie. Później powtórka z rozrywki przy przedszkolu.
Uff, udało się.
Można jechać do pracy – w korku oczywiście.

Takie poranki i doświadczenia jak ja ma tysiące kobiet, które pracę zawodową godzą z wychowywaniem dzieci. Od pewnego czasu urzędnicy miasta stołecznego Warszawy uznało jednak, że to za mało, za prosto, za łatwo.

Postanowili wprowadzić Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.
Teraz do intensywnego poranka dopisujemy punkt dodatkowy, walkę numer 3 – poszukiwanie parkomatu, by zapłacić za te 15 min, bo mimo że to ta sama dzielnica, abonament rejonowy już tu nie sięga. Żłobek co prawda jest w środku osiedla, poza drogami SPPN, jednak i na to znalazła się metoda. Wprowadzono identyfikatory dla mieszkańców. Na żłobkowiczów czeka Straż Miejska z mandatem 500 zł.

Zdrowo myślący człowiek zapyta, po co tak utrudniać życie swoim mieszkańcom?
Ano po to, by zniechęcać ludzi do samochodu.
Wszyscy mają się przenieść na rowery.
Nieważne, młody czy stary, zdrowy czy chory, sprawny czy nie.
Bierzesz sobie tę trójkę maluchów na ramę i w deszcz, śnieg i wichurę turlasz się do miejsca przeznaczenia.

Jakoś nikt nie bierze pod uwagę, że w Warszawie, poza niepracującymi pseudoaktywistami spędzającymi czas na myśleniu, jak jeszcze można zepsuć to miasto, żyją ludzie ciężko pracujący, płacący grube podatki, za które ZDM dokupi kolejne słupki i parkomaty.

Autorka jest radną dzielnicy Praga Północ,

Tekst pochodzi z wydania specjalnego gazety „Samorządność

Zobacz też:

  • Chcemy referendum – Kongres Mobilności  [LINK]
18 maja 2023 06:00
[fbcomments]