0

Miejskie atrakcje dla dzieci

Dzieci i Dzień Dziecka. Na zdjęciu Laleczki i dziewczynka
Dzieci i Dzień Dziecka
fot. Amin Filkins (Pexels.com)

Z okazji Dnia Dziecka instytucje podległe urzędowi miasta przygotowały wydarzenia dla całych rodzin.

W muzeum

Muzeum Warszawy z okazji Dnia Dziecka zaprasza do kilku swoich oddziałów.
1 czerwca warto odwiedzić Izbę Pamięci (ul. Wolska 168), gdzie o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie z niepowtarzalnymi animacjami Maxa Fleischera.
Studio tego urodzonego w Krakowie artysty jako jedyne mogło konkurować w latach trzydziestych z wytwórnią Walta Disneya. Dwie największe gwiazdy studia Fleischera to Popeye i Superman.

W Muzeum Warszawy w sobotę 3 czerwca (Rynek Starego Miasta) odbędą się specjalne oprowadzania z nastoletnimi uczestnikami kursu „Sztuka opowiadania”, warsztaty rodzinne na wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” oraz gra muzealna.

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza dzieci i młodzież 3 czerwca na spotkanie z wystawą „Kolej na Pragę” – w programie warsztaty, oprowadzanie i mini spektakl.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej ugości najmłodszych w Parku Rzeźby na Bródnie, a centrum wydarzeń będzie Domek Herbaciany. Animacje dla dzieci poprowadzą edukatorki MSN – Ola Górecka i Gaba Żylińska. 3 czerwca udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaczęło obchody Dnia Dziecka już w miniony weekend – piknikiem i specjalnym koncertem. W weekend 3-4 czerwca na najmłodszych będzie czekać miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” – przestrzeń, w której dzieci i ich opiekunowie czują się bardzo dobrze.

W teatrze

W Teatrze Lalek Guliwer świętowanie Dnia Dziecka odbędzie się w towarzystwie Koziołka Matołka. Każdy spektakl zostanie poprzedzony specjalną etiudą, która powstała właśnie na tę okazję.

Teatr Baj planuje wyjątkowe świętowanie 3 i 4 czerwca. W programie spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” połączone ze specjalnym zwiedzaniem teatru. Aktorzy oprowadzą po zakamarkach teatralnego królestwa, odkrywając tajemnice sceny i kulisy powstawania przedstawień.

Teatr Lalka ma także  wiele atrakcji na Dzień Dziecka. 1 czerwca m.in. spektakl „Dzieci z Bullerbyn”, zwiedzanie kulis teatru i warsztaty „Stwórz swoją lalkę”.

Teatr Dramatyczny Dzień Dziecka świętuje powrotem na Scenę Główną „Piotrusia Pana” – spektaklu dla małych i dużych. Podczas czerwcowych pokazów (1, 3 i 4.06) na publiczność czekać będzie słodki poczęstunek, pirackie tatuaże i zdjęcia z bohaterami spektaklu.

W Teatrze Roma 3 czerwca odbędzie się prapremiera musicalu „Dzielny Głębinek”, przeznaczonego dla najmłodszej publiczności (od 3 roku życia). To interaktywna bajka muzyczna, angażująca publiczność w akcję sceniczną, oferująca przepiękną muzykę i wpadające w ucho, niezapomniane przeboje.

Biuro Prasowe UM st. Warszawy

31 maja 2023 16:55
[fbcomments]