0

Van Gogh Alive – The Experience

Pierwszy raz w Polsce. Od 14 listopada w Warszawie. Multimedialna wystawa dzieł mistrza tylko przez 3 miesiące.

Kilka słów o wystawie

Po Berlinie, Szanghaju, Petersburgu, Florencji i Singapurze przyszedł czas na Warszawę. Długo wyczekiwana, światowej sławy wystawa Van Gogh Alive już od 14 listopada br. zagości w specjalnie do tego stworzonej, nowej przestrzeni wystawienniczej przy PGE Narodowym zwanej Centrum Wystawowym przy PGE Narodowym. Multimedialna wystawa Van Gogh Alive  jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej docenić kunsztowny styl malarski Van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstały jego największe arcydzieła.

Ta wystawa redefiniuje pojęcie tradycyjnego zwiedzania muzeum
Catherine Wilson Horne
Centrum Nauki Discovery Place, Charlotte, USA

Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu muzeum

Wszechobecna cisza i skupienie, nadęta atmosfera czy brak możliwości dotykania eksponatów potrafią skutecznie zniechęcić do wizyt w muzeum nawet największych pasjonatów sztuki. Innowacyjna forma Van Gogh Alive poszerza dotychczasową definicję słowa „wystawa”, w niczym nie przypominając nudnych muzealnych instalacji. Każdy może podążać wybranymi przez siebie ścieżkami, w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia i twórczości malarza. Angażująca zmysły wystawa to zupełnie nowa forma doświadczania sztuki. Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu i przyglądaniu się obrazom z daleka. Przygotuj się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą cię w świat malarstwa artysty. Van Gogh Alive to podróż u boku mistrza po najdalszych zakamarkach jego twórczości. Multimedialna wystawa to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Ekscytujący świat Van Gogha zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.

Van Gogh Alive – The Experience  jest doskonałym przykładem, że sztuka i nauka idealnie się łączą i uzupełniają, dzięki czemu potrafią stworzyć niesamowite sensoryczne  przeżycie – nieporównywalne z niczym innym. Prawdziwa gra zmysłów!
Honor Harger
dyrektor ArtScience Museum w Marina Bay Sands, Singapur

Czym jest SENSORY4™?

Wykorzystanie technologii SENSORY4™, nowoczesnej platformy multimedialnej pozwala wykreować tętniącą życiem przestrzeń na każdej galeryjnej powierzchni: ścianach, kolumnach, suficie czy podłodze. System łączący dynamiczną, wyświetlaną na 40 projektorach grafikę, z wielokanałowym dźwiękiem o kinowej jakości tworzą pasjonujący pokaz dzieł sztuki, niespotykany dotąd w tradycyjnych muzeach.

Dosłownie byłam w obrazach Van Gogha!
Le Figaro

Oglądanie dzieł sztuki

jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące!

 • Data:
  Otwarcie wystawy :
  14 listopada 2015r., godz. 11:00
 • Miejsce: Centrum Wystawowe przy PGE Narodowym 
  (Błonia Stadionu przy bramie nr 1 od strony Alei Zielenieckiej)
  Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa
 • Ceny biletów:
  Bilety od 25 zł,
  szczegóły na www.vangoghalive.pl
VanGogh - plakatplakat
15 października 2015 21:41
[fbcomments]