0

Zmiana komendanta policji w Warszawie

Zmiana na stanowisku szefa KSP- z prawej inspektor Dariusz Walichnowski, z lewej nadinspektor Paweł Dzierżak. Fot. podkom. Jacek Wiśniewski (KSP)
Zmiana na stanowisku szefa KSP – z prawej inspektor Dariusz Walichnowski, z lewej nadinspektor Paweł Dzierżak.
fot. podkom. Jacek Wiśniewski (KSP)

Inspektor Dariusz Walichnowski zastąpił nadinspektora Pawła Dzierżaka na stanowisku szefa KSP.

W dniu wczorajszym w pałacu Mostowskich odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na najwyższym stanowisku w Komendzie Stołecznej Policji.
Stołeczni policjanci pożegnali nadinspektora Pawła Dzierżaka witając inspektora Dariusza Walichnowskiego.

Zmiany dokonał Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń.

Inspektor Marek Boroń w trakcie uroczystości powiedział, m.in.:

Kierowanie jednym z największych garnizonów policji jest niewątpliwie nobilitacją i wielkim wyróżnieniem.

Nadinspektor Paweł Dzierżak:

Panie inspektorze był to dla mnie zaszczyt w tych trudnych czasach podjąć się wyzwań, które były niezwykle ważne dla bezpieczeństwa Polski. Z tych kilku miesięcy współpracy, wspólnej służby z Panem inspektorem, ja jestem bardzo dumny. Serdecznie dziękuję.

Inspektor Dariusz Walichnowski:

Dla mnie to szczególna, bardzo ważna chwila, kiedy to rozpoczynam służbę w garnizonie stołecznym.

Chciałbym, żebyście pamiętali słowa ustawy o policji, zwłaszcza tam, gdzie określone są zadania policji. Aby stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego, a tam gdzie jest potrzebna nasza pomoc, abyśmy taką pomoc nieśli

Obowiązki Komendanta Stołecznego Policji doświadczony funkcjonariuszem policji z ponad 32-letnim stażem służby. Wiele lat służby związał z województwem łódzkim i pomorskim, gdzie piastował stanowiska kierownicze. W 2023 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, a rok później, w lutym 2024 roku objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Insp. Dariusz Walichnowski, jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.

16 kwietnia 2024 07:51
[fbcomments]