0

Zmiany w funkcjonowaniu Schroniska Na Paluchu

Schronisko Na Paluchu. Zdjęcie zwierżad i napis: Nie zarażamy koronawirusem, zarażamy tylko miłością.
fot. SnP

Schronisko Na Paluchu zostało zamknięte dla osób postronnych i wolontariuszy ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Zwierzętami opiekują się pracownicy placówki.
Adopcje psów i kotów odbywają się w zmienionym trybie.

Koty ze Schroniska na Paluchu
Koty – ze Schroniska na Paluchu
fot. SnP

W dalszym ciągu właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota. Spis zwierząt, które ostatnio trafiły do placówki dostępny jest na stronie placówki.

Z kolei mieszkańcy, którzy chcą adoptować czworonoga, mogą wejść na stronę internetową napaluchu.waw.pl z ogłoszeniami psów i kotów do przygarnięcia. Następnie należy skontaktować się telefonicznie z wolontariuszem lub opiekunem wybranego zwierzęcia, a potem wysłać mailowo wypełnioną ankietę na adres ba@napaluchu.waw.pl. Wywiady przedadopcyjne odbywają się telefonicznie.

Witalis, pies do adopcji ze Schroniska Na Paluchu
Witalis – pies do adopcji ze Schroniska Na Paluchu
fot. SnP

Schronisko apeluje, by nie podejmować nieprzemyślanych decyzji o adopcji zwierzęcia. Na stronie internetowej znajdziemy porady i wskazówki dla przyszłych właścicieli psów i kotów.

Na czas epidemii placówka wstrzymała przyjmowanie używanych darów.
Mieszkańcy, którzy chcą wesprzeć schronisko (kocami, karmą weterynaryjną dla zwierząt, karmą mokrą dla kotów) mogą zamówić produkty w sklepie internetowym z dostawą bezpośrednio na adres ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa.

UM Warszawa

3 kwietnia 2020 18:17
[fbcomments]