0

Zmierzają do Warszawy

IL DIVO na schodach
IL DIVO – na schodach
fot. Materiał Organizatora

Zespół Il Divo ogłasza już drugi w tym roku koncert w Polsce. Kilka szczegółów prezentuje Roman Soroczyński.

Il Divo – to jeden z ulubionych zespołów z gatunku classical crossover na świecie, a także i w Polsce. Grupa od lat koncertuje w naszym kraju, wyprzedając hale w wielu miastach i rozkochując publiczność w ich wyjątkowych, idealnie dopełniających się głosach. Wokaliści śpiewają największe światowe hity, które w ich klasycznym wykonaniu zyskują zupełnie nowy wymiar.

W 2022 roku znakomity zespół pop-operowy wystąpi w Polsce dwukrotnie: oprócz od dawna zapowiadanego koncertu w TAURON Arenie Kraków (12 listopada) Agencja Prestige MJM zorganizuje, 17 października, dodatkowy występ – w COS Torwar w Warszawie.

IL DIVO plakat
IL DIVO – plakat
fot. Materiał Organizatora

Przedstawiciel agencji, Janusz Stefański, powiedział:

Z Il Divo współpracujemy już od wielu lat. Ten zespół to swego rodzaju fenomen z niesamowicie oddaną rzeszą fanów, która zjawia się licznie na każdym koncercie. Obserwowanie, ile radości sprawiają tysiącom widzów, to czysta przyjemność. Tym bardziej, że ponadczasowe, światowe przeboje w ich wykonaniu brzmią naprawdę wyjątkowo.

Tegoroczne występy będą siódmą i ósmą wizyta Il Divo w Polsce, jednak pierwszy raz bez Carlosa Marina, który odszedł z końcem 2021 roku. Nadchodząca trasa Greatest Hits Tour, poświęcona zmarłemu członkowi zespołu, zapowiada się jako najbardziej wzruszająca w historii Il Divo. Jeszcze jedna kwestia jest wyjątkowa: uwielbiany w naszym kraju zespół do tej pory… nie występował w Warszawie!

Jeden z członków zespołu, Sebastien Izambard, ocenił:

Wy w Polsce jesteście niesamowici, za każdym razem, gdy do was przyjeżdżamy. Ta nadchodząca trasa, ze względu na okoliczności związane ze śmiercią Carlosa ma ogromną moc. Najprawdopodobniej największą spośród wszystkich tras, jakie mieliśmy przez prawie 18 lat.

Koncerty w Warszawie i Krakowie będą wyjątkowe. Ku radości fanów artyści zaprezentują największe hity – utwory, które zna i lubi każdy słuchacz. W dwóch polskich miastach wybrzmią uwielbiane Regresa a mi, Hallelujah czy Time to Say Goodbye. Oprócz tego nadchodzące wydarzenia będą szansą na oddanie hołdu zmarłemu Carlosowi, co niewątpliwie nada koncertom dodatkowego emocjonalnego wymiaru. Podczas występów Il Divo gościnnie wystąpi także Steven LaBrie – baryton, laureat niezliczonej ilości operowych nagród z bogatym teatralnym doświadczeniem.

IL DIVO pierwszy album zespołu
IL DIVO – pierwszy album zespołu
fot. Roman Soroczyński

Warto nadmienić, że w 2022 roku zespół Il Divo… osiąga pełnoletność: powstał w 2004 roku. Za ojca ich sukcesu uważa się Simona Cowella, znanego łowcę talentów i jurora programów typu talent show. Rozstał się on z zespołem po 15 latach współpracy i od tej pory Il Divo funkcjonuje samodzielnie. Są oni prekursorem gatunku określanego mianem classical crossover. Doskonale poruszają się w tych brzmieniach, łącząc śpiew operowy z muzyką rozrywkową i aranżując na nowo światowe hity ze znaną dla siebie klasą i elegancją. Całość sprawia, że nie tylko zespół, ale i gatunek sam w sobie przyciąga coraz większe tłumy fanów. To właśnie Il Divo, obok Sarah Brightman i Andrei Bocellego, jest głównymi przedstawicielami tego nurtu. W ślad za ich sukcesem poszli i inni artyści. Sięgając po różne gatunki muzyczne, finezyjnie łączą je w spójną i ciekawie wybrzmiewającą propozycję. Początkowo, w zamyśle Cowella, miał to być zespół nagrywający płyty. Ich pierwszy album, Il Divo z 2004 roku, uzyskał w USA status platynowej płyty, a w Wielkiej Brytanii… zyskał to miano pięciokrotnie! Z kolei Ancora, która ukazała się rok później, zadebiutowała na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów Billboard Top 200, przekraczając w pierwszym tygodniu sprzedaży poziom 156. tysięcy egzemplarzy! Nic dziwnego zatem, że członkowie zespołu sprzeciwili się ograniczaniu ich pól artystycznych i sami sfinansowali pierwszą trasę koncertową. Od tamtej pory koncertują na całym świecie. Ich występy, nie tylko w Polsce, za każdym razem oklaskuje kilkudziesięciotysięczna widownia, zaś miliardowa publiczność wysłuchała oficjalnej piosenki The Time of Our Lives w wykonaniu Il Divo i Toni Braxton na stadionie w Monachium podczas otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku w Niemczech.

Il Divo wydało osiem albumów studyjnych, dwa koncertowe i dwie kompilacyjne. Pokryły się one złotem i platyną w 33 krajach, a sprzedano je łącznie w ponad 30 milionów egzemplarzy. Ich ostatnia płyta, Timeless z 2018 roku, zawiera najpiękniejsze piosenki o miłości w nowych aranżacjach.

Timeless ostatni album Il Divo
Timeless – ostatni album Il Divo
fot. Roman Soroczyński

Po śmierci Carlosa Marina pozostali trzej członkowie zespołu – Urs Bühler, Sebastien Izambard i David Miller – podjęli trudną decyzję: w hołdzie dla swojego przyjaciela będą kontynuowali zapowiedzianą trasę. For Once In My Life Tour odbędzie się pod nazwą Greatest Hits Tour, a Il Divo wykona swoje największe hity, poświęcając koncerty jego pamięci.

Ponownie Janusz Stefański:

Il Divo spotkała olbrzymia tragedia, a decyzja o kontynuacji koncertowania była dla zżytych ze sobą muzyków niezwykle trudna. Jednak dzięki temu fani na całym świecie, także w Polsce, otrzymają szansę, żeby razem ze śpiewakami wspólnie oddać hołd Carlosowi.

Przypomnę, że organizatorem tegorocznych koncertów jest Agencja Prestige MJM. Bilety na krakowski koncert są sprzedawane od pewnego czasu i nawet nie wiem, czy jeszcze są szanse na ich zakup. Natomiast bilety na koncert Il Divo w Warszawie trafią do sprzedaży w poniedziałek, 4 lipca 2022 roku, o godzinie 10:00. Będzie je można nabyć, drogą kupna, za pośrednictwem strony biletserwis.pl.

3 lipca 2022 17:27
[fbcomments]