0

Czy to jeszcze Noc Muzeów?

Noc Muzeów. 20. edycja. Fot. UM
Noc Muzeów – 20. edycja.
fot. UM

Dla gości otwierają się dziś od wczesnych godzin nie tylko muzea, ale także na przykład… Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

20. Noc Muzeów

Korzystając z wyszukiwarki dzisiejszych imprez można zauważyć, że niektóre instytucje otwierają drzwi dla zwiedzających przed południem.  Dobry przykład daje tu jednak… Muzeum Narodowe, w Warszawie gdzie można zajrzeć już o godzinie 10:00.

Ale po latach pod hasłem „Noc Muzeów” promują się nie tylko muzea.
To także w organizatorzy spacerów i wycieczek po mieście, Ministerstwo Finansów, urzędy, czy firmy miejskie jak MPO.

Co prawda złośliwi twierdzą, że warszawskie MPO to dość muzealna firma, ale dyrekcja postanowiła dzielnie stawić odpór pogłoskom i pokazać jak bardzo jest przyjazna mieszkańcom i może przy okazji jak dba o to by byśmy nie utonęli w pozbywanych się galopem odpadach.  Od 12:00 do 22:00 dumnie zaprezentuje na ul. Tatarskiej 2/4 swoje śmieciarki, a pracownicy opowiedzą to co widzimy na co dzień, czyli jak odbierają odpady.

Ze spółek miejskich oczywisty udział bierze MZA i TW wspierane przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej z zabytkowym taborem.

Na krótki dzienny spacer, od 11:00 do 12:00, zaprasza Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK, które chce prezentować „Biznesową Pragę” zaczynając od… Urzędu Skarbowego.

W południe zapraszają również takie miejsca, organizacje i instytucje jak Aeroklub Warszawki, Pałac Szustra, Pawilon Edukacyjny Kamień, Koneser, galerie,  czy domy kultury.

Do listy zapraszających dołączyli też strażacy, fundacje organizujące plenerowe wydarzenia, organizacje wyznaniowe (polecamy odwiedziny w kościele pokamedulskim na Bielanach), huta (zwiedzanie schronu z lat 50. pod biurowcem), teatry czy nawet studio nagrań.

Wyszukiwarka podpowiada również miejsca podwarszawskie, które można dziś odwiedzić.

Czy to jeszcze noc muzeów?
Chyba już raczej dzień i noc promocji swej działalności.

Ale to dobrze, bo z inicjatywy zachęty do poznawania dzieł sztuki i historii, jaką był pomysł organizacji Nocy Muzeów, dziś mamy takie święto… ciekawskich.
Nudy nie ma!

Przypominamy, że każde muzeum ma w swym grafiku dzień, w którym można je zwiedzać za darmo.

Co i gdzie?

Urzędnicy przygotowali wyszukiwarkę miejsc i wydarzeń dzisiejszego dnia, otwartych dla chętnych poznania. Do wielu obowiązują zapisy, ale w tej ilości propozycji zawsze można coś dla siebie wybrać.

Prezydent Warszawy przywita na stronie:

Tam można wyszukać imprezę, czy pobrać całą listę propozycji.

18 maja 2024 07:13
[fbcomments]