Gala w hotelu Novotel Warszawa Centrum

Panorama Novej Ery - 50 lat hotelu Novotel Centrum Warszawa (dawniej Forum). Fot. Warszawa.pl
Panorama Novej Ery – 50 lat hotelu Novotel Centrum Warszawa (dawniej Forum).
fot. Warszawa.pl

24 stycznia obchodziliśmy 50. rocznicę otwarcia Hotelu Forum, a niedawno uświetniła to uroczysta gala.

We wtorek, 9 kwietnia 2024 r., przed godziną 19:00 do hotelowych sal bankietowych zaproszeni zostali goście.  Załoga stanęła na wysokości zadania tak pod względem gastronomicznym jak i artystycznym.

W urodziny pisaliśmy tak: [LINK]

Przewodnie hasło wtorkowego wieczoru:

Panorama Novej Ery!
50 lat nowoczesności.

W wydarzeniu wzięli udział honorowi goście, przedstawiciele mediów, urzędu miasta, pracownicy Hotelu Forum oraz firmy Orbis. Wieczór uświetnił występ Reni Jusis, a całość poprowadził prezenter telewizji TVN, Mateusz Hładki.

W drodze do sali bankietowej goście mogli zajrzeć do salki muzealnej, gdzie mocno wiało trzecią  dekadą PRLu.  Wisiały tam historyczne zdjęcia hotelu,  jego wnętrz i salonów usługowych, były elementy wyposażenia biur i pokoi, a nad wszystkim czuwał kustosz w eleganckim garniturze z epoki.

Salonik PRL - w tle Hotel Forum. Fot. Novotel
Salonik PRL – w tle Hotel Forum
fot. Novotel

Obok przygotowana była filmobudka , gdzie można było sobie zmajstrować filmik na tle  nocnej, dynamicznie zmieniającą się panoramą Warszawy.

W „sieni” sali bankietowej gdzie było centrum uroczystości, oczekiwał wspaniały model Hotelu Novotel wykonany całkowicie z lodu. Przyciągał gości nie tylko swym pięknem, ale także wyśmienitymi przekąskami, które hotelowi gastronomicy gustownie ustawili by nadać pysznego anturażu.

Lodowy Novotel z okazji Gali Jubileuszowej. Fot. Novotel
Lodowy Novotel – z okazji Gali Jubileuszowej.
fot. Novotel

Będąc przy przekąskach nie można nie wspomnieć, że w ten hotel znany był zawsze z wyśmienitej kuchni. I tak pozostało mu do dziś. Z gali nikt na pewno nie wyszedł głodny, a w smakach zaserwowanych dań i alkoholi można było się mocno zagubić.
Głęboko mogą się schować słynne ośmiorniczki od Sowy. W sąsiedztwie wykwintnych potraw z owoców morza zaserwowanych gościom gali one byłyby zwykłymi „Octopus vulgaris”. Ale nie tylko owoce morza, bo różnorodność przysmaków mogłaby spokojnie rozstroić kubeczki smakowe.

Przysmaki w Novotelu Centrum Warszawa. Fot. Warszawa.pl
Przysmaki – w Novotelu Centrum Warszawa.
fot. Warszawa.pl
Przysmaki w Novotelu Centrum Warszawa. Fot. Warszawa.pl
Przysmaki – w Novotelu Centrum Warszawa.
fot. Warszawa.pl

Centrum imprezy znajdowało się w największej hotelowej sali.
Niegdyś tam gdzie była niezapomniana kawiarnia z kultowym barem, gdzie lubili pojawiać się zacni goście z kręgów kultury i sztuki, węgla i stali czy sosny i konwalii.
Gala przygotowana została w stylu stojącym i tylko nieliczni szczęśliwcy mogli zasiąść fotelach w dyskretnie ustawionych w jednym z zacisznych kącików dużej sali, z dala od sceny. I tu widać było gastronomiczną dbałość o gości. Stoły z potrawami wszędzie w zasięgu kilku kroków.

Galę ze swadą prowadził Mateusz Hładki, który na co dzień pracuje niedaleko, bo jak nie omieszkał nadmienić, w TV, która studio ma jeden przystanek tramwajowy dalej, przy ulicy Marszałkowskiej.  Zapowiadał wydarzenia (prezentację połączoną z wizualizacją taneczną), konkursy (w których wygrywały m.in przewodniczki po Warszawie), czy występ śpiewającej gwiazdy wieczoru – Reni Jusis.

Jednym z najważniejszych gości na wtorkowej Gali był Wiesław Wilk, pierwszy dyrektor Hotelu Forum, który urząd swój sprawował do roku 2001, kiedy to przeszedł na zasłużoną emeryturę. Ciekawostką zapewne jest to, że pan Wilk nadzorował również powstawanie hotelu jako zastępca dyrektora budowy.

Wiesław Wilk, pierwszy dyrektor Hotelu Forum (1974-2001) z paniami z firmy ORBIS. Fot. Warszawa.pl
Wiesław Wilk – pierwszy dyrektor Hotelu Forum (1974-2001) z paniami z branży hotelarskiej. Z lewej pani Inesa Kuczalska, Wiceprezes Zarządu Orbis S.A. Dyrektor Finansowy, z prawej pani Sabina Bartyzel Senior Vice President Operations, Northern & Eastern Europe for Sofitel, MGallery and Emblems.
fot. Warszawa.pl

W międzyczasie nie zabrakło oczywiście wystąpień oficjalnych.
Do gości i pracowników  zwrócili się dyrektor hotelu Novotel Warszawa  Centrum, pan Wojciech Kęsik, jego zastępczyni, Litwinka, pani Kristina Matulevičienė,  oraz Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbis S.A. i dyrektor generalny Europy Wschodniej AccorInvest.

Gala jubileuszowa - przemówienia. przemówienia. Pan Wojciech Kęsik, dyrektor hotelu Novotel Warszawa Centrum i pani Kristina Matulevičienė, zastępca dyrektora Hotelu Novotel Warszawa Centrum. Fot. Novotel
Gala jubileuszowa – przemówienia. Pan Wojciech Kęsik, dyrektor hotelu Novotel Warszawa Centrum i pani Kristina Matulevičienė, zastępca dyrektora Hotelu Novotel Warszawa Centrum
fot. Novotel

Co powiedzieli m.in.?

Wojciech Kęsik:

Jubileusz 50-lecia to doskonała okazja, żeby podziękować wszystkim naszym gościom, partnerom oraz pracownikom, za pełną pasji i poświęcenia pracę. Novotel Warszawa Centrum to nie tylko miejsce, to przede wszystkim ludzie. Przez pięć dekad hotel kształtował, i nadal kształtuje, kolejne pokolenia hotelarzy. Mimo dynamicznych zmian w branży hotelarskiej, nasza gościnność pozostaje niezmiennie ponadczasową wartością, co doskonale pokazuje nasza historia.

To nie tylko miejsce, gdzie ludzie nocują, to miejsce, które staje się częścią ich wspomnień i doświadczeń. Jesteśmy zobowiązani do ciągłego dostarczania wyjątkowych chwil  gościom, zachowując wartości i ducha gościnności, które są fundamentem naszej działalności przez ostatnie pięćdziesiąt lat.

Dominik Sołtysik:

Novotel Warszawa Centrum jest symbolem gościnności, nowoczesności i pasji w polskim hotelarstwie, z czego jesteśmy dumni. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego hotelu – od załogi po lojalnych gości i partnerów biznesowych. Szczególne słowa uznania kierujemy do dyrekcji i pracowników hotelu, których energia i profesjonalizm sprawiają, że każdy gość czuje się tutaj wyjątkowo. Niech ta rocznica będzie inspiracją do jeszcze większych sukcesów i ekscytującej przyszłości.

Nie ma urodzin bez tortu, szczególnie tak okrągłych.
Na gali również pojawił się tort.  Olbrzymi, wysoki i smukły jak tabliczka białej czekolady (z tym kojarzy się budynek hotelu, choć kolor ma nie do końca biały).
Tort miał 1.5 metra wysokości i ważył, jak przystało na jubileusz – 50 kg.

Tort jubileuszowy - Novotel Centrum Warszawa. Fot. Warszawa.pl
Tort jubileuszowy – Novotel Centrum Warszawa.
fot. Warszawa.pl
Tort jubileuszowy - Novotel Centrum Warszawa. Fot. Novotel
Tort jubileuszowy - fot. Novotel – Novotel Centrum Warszawa.
fot. Novotel
Tort jublieuszowy Novotel - porcjowanie. Fot. Warszawa.pl
Tort jublieuszowy Novotel – porcjowanie.
fot. Warszawa.pl

Uroczystości uświetnił koncert Reni Jusis.

Reni Jusis - koncert na Gali Jubileuszowej. Fot. Novotel
Reni Jusis – koncert na Gali Jubileuszowej
fot. Novotel

W swej pierwszej piosence wspomniała szwedzką grupę ABBA . To właśnie w tym hotelu, bo jakże mogło być inaczej, zespół zatrzymał się w czasie swej wizyty w Warszawie, kiedy to nagrał program dla Telewizji Polskiej.

Hotel Forum (zawsze dla starszych warszawiaków) i dziś Novotel Centrum Warszawa, tak mocno wrósł w centrum miasta, że chyba nikt nie wyobraża sobie jego braku.  To obok Rotundy i Cepelii silny punkt orientacyjny i miejsce spotkań.

Całej ekipie tu pracującej można tylko życzyć, by kolejne 50 lat utrzymywali tak dobry poziom i styl jak do tej pory.
Wszystkiego najlepszego!

Poczytajcie koniecznie o sensacji jaką było otwarcie Hotelu Forum: [LINK]

Jeśli macie ciekawe wspomnienia związane z tym miejscem, piszcie na adres  redakcja@prowarszawa.pl 

Hotel Novotel Centrum Warszawa - dawniej Hotel Forum. Fot. Warszawa.pl
Hotel Novotel Centrum Warszawa – dawniej Hotel Forum.
fot. Warszawa.pl
14 kwietnia 2024 18:00
[fbcomments]