Drużyna SKK Polonia Warszawa w listopadzie 2020
Drużyna SKK Polonia Warszawa – w listopadzie 2020

W pierwszej kwarcie meczu z Łomiankami Polonia wygrała 26:0.
To rzadko spotykany wynik.

Koszykarki SKK Polonia Warszawa zaliczyły doskonały tydzień w rozgrywkach I ligi, wygrywając dwa mecze i sadowiąc się wygodnie na pozycji liderek tabeli grupy A. Jedną z kwart zawodniczki „Czarnych Koszul” rozstrzygnęły na swoją korzyść w praktycznie niespotykanym w koszykówce stosunku 26:0!

Polonistki trzeci sezon z rzędu występują na zapleczu ekstraklasy.
W minionym walczyły o awans do ścisłego finału play-off, ale rywalizację przerwał wybuch pandemii i rozgrywki zakończono przedwcześnie. W bieżącym sezonie Polonia pozostaje niepokonana i z kompletem sześciu zwycięstw jest na pierwszym miejscu w tabeli grupy A.

W meczu rozegranym w minioną środę (4.11) koszykarki z Warszawy wygrały na wyjeździe z reprezentacją Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz Łomianki 80:35.

Do historii przejdzie pierwsza kwarta tego meczu, wygrana przez Polonię aż 26:0. W sobotę (7.11) drużyna SKK Polonia potwierdziła dobrą formę, zwyciężając w Płocku niepokonany wcześniej zespół Mon-Polu 73:60.

Anna Pawłowska, jedna z liderek drużyny:

Mamy bardzo ciekawie zbudowany zespół. Jeśli któraś z nas ma słabszą dyspozycję dnia, to zawsze znajdzie się koleżanka, która wyjdzie z ławki i da nową energię.

Obok niej na wyróżnienie zasługują zwłaszcza Klaudia Sosnowska i Marta Mistygacz – wszystkie trzy są reprezentantkami Polski w koszykówce 3×3 – dyscyplinie włączonej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski w poczet letnich igrzysk. Jedną z najmłodszych (w grudniu skończy 20 lat) zawodniczek Polonii jest Hanna Dulnik, córka słynnej Katarzyny Dulnik, koszykarskiej mistrzyni Europy z 1999 roku.

Sekcja koszykówki żeńskiej Polonii Warszawa świętuje w tym roku 95-lecie istnienia.  Z tej okazji wydano m.in. unikatową serię koszulek retro, stylizowanych na stroje z lat 90, które można nabyć w internetowym sklepie klubowym.

Drużyna koszykarek Polonii jest finansowana z pieniędzy miasta stołecznego Warszawy, sponsorów, a także sympatyków i wolontariuszy – w minionym sezonie darowizny od fanów Polonii przekroczyły kwotę 50 tysięcy złotych!

Łukasz Tusiński, prezes klubu:

Marzy nam się i dążymy do realizacji projektu integracji koszykówki kobiet w Warszawie. Rozwijamy klub w oparciu o budowę niezbędnych fundamentów. Chcemy stworzyć w Warszawie piramidę szkoleniową z prawdziwego zdarzenia i szkołę basketu, przyciągającą zawodniczki chcące rozwijać swój talent. Jednym z naszych marzeń jest wychowanie kolejnych reprezentantek Polski.

Najbliższy mecz koszykarki „Czarnych Koszul” rozegrają 21 listopada w hali przy Konwiktorskiej 6, a gościem będzie drużyna AZS Uniwersytet Gdański, występująca w poprzednim sezonie w ekstraklasie.