0

Nowe terminy

Basia Trzetrzelewska zmienia termin
Basia Trzetrzelewska – zmienia termin
fot. materiał prasowy

Organizatorzy koncertów odwołanych z powodu COVID-19 podają nowe terminy. Zbiera je Roman Soroczyński.

Organizatorzy koncertów, które w 2020 roku zostały odwołane z powodu koronawirusa, podają nowe – na ogół przyszłoroczne – terminy. Oczywiście, nie mamy pewności, jak potoczy się i jak długo potrwa pandemia, niemniej postanowiłem zebrać w jednym miejscu przynajmniej część zapowiedzi.

CLANNAD Legend okładka płyty
CLANNAD Legend – okładka płyty
fot. Roman Soroczyński

Na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku zespół Clannad miał odwiedzić Polskę w ramach pożegnalnej trasy. W 2021 roku zespół wystąpi w Krakowie (5 i 6 maja – Klub Studio) oraz w Warszawie (Klub Stodoła – 7 i 8 maja). Osobiście liczę na to, że może roczna przerwa w koncertach spowodowała, iż członkowie zespołu, którzy wszak pochodzą z jednej rodziny, zmienią zdanie i zespół będzie kontynuować swoją działalność. Bowiem w wyjątkowy sposób łączą elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bardziej współczesnego folku, new age i rocka, tworząc wyjątkowo unikalne i eteryczne brzmienie. Połączenie nostalgicznych melodii i hipnotyzującego wokalu jest ponadczasowe i jednocześnie przemawia do światowej publiczności w każdym wieku. Ich muzyka została wykorzystana między innymi w serialach „Robin Of Sherwood” i „Harry’s Game” czy w filmie „Patriot Games”. Bono z U2 powiedział, że jedna z członkiń zespołu, Moya Brennan, jest „jednym z największych głosów jakie ludzkie ucho może doświadczyć”. Ci, którzy mieli szczęście kupić bilety na tegoroczne koncerty zespołu Clannad, nie muszą się martwić: bilety zachowują ważność.

Jak widzę, zachowanie ważności biletów stało się regułą. Trudno bowiem kogokolwiek winić za to, że wystąpiła pandemia koronawirusa.

Celine Dion na scenie
Celine Dion – na scenie
fot. materiał prasowy

Dlatego osoby, które planowały uczestnictwo w tegorocznych koncertach Céline Dion, też mogą spać spokojnie. Kanadyjska Artystka ogłosiła nowe daty koncertów w ramach trasy COURAGE WORLD TOUR w Europie. Dwa spośród nich odbędą się w Polsce w 2021 roku: 13 maja w TAURON Arenie Kraków i 15 maja w Atlas Arenie w Łodzi. Gdyby ktoś jednak miał wątpliwości, może napisać pod adres: bilety@imprezyprestige.com. O ile wiem, za pośrednictwem strony bilety.imprezyprestige.com, można jeszcze kupić bilety.

Wróćmy jeszcze na chwilę do warszawskiej Stodoły. Bowiem 18 maja 2021 roku wystąpi tam JOE SATRIANI – światowej sławy wirtuoz gitarowy. Przez dwie dekady podróżował po świecie, grając wyprzedane koncerty zarówno jako headliner, jak i założyciel i pomysłodawca słynnego cyklu koncertów „G3”. Satriani wydał do tej pory wiele albumów studyjnych oraz albumów w wersji live, które sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Obok gitarowego wirtuoza, w skład zespołu koncertowego, który będziemy mieli szanse usłyszeć w warszawskim klubie Stodoła, mają wejść muzycy znani z występów w innych zespołach: perkusista Kenny Aronoff, basista Bryan Beller i klawiszowiec Rai Thistlethwayte.

Miłośnicy muzyki nie zdążą złapać oddechu, gdyż kilka dni później w Polsce pojawi się Osoba, za którą chyba wszyscy tęsknimy: Basia Trzetrzelewska. Warszawski koncert Basi w Klubie Stodoła odbędzie się 22 maja 2021 roku. Już 19 maja Jej głos będzie można podziwiać we Wrocławiu (Impart). Natomiast 21 maja wystąpi w nowym, dotychczas nieplanowanym, miejscu – w gdańskim Starym Maneżu. Nazajutrz po warszawskim koncercie ta niezwykle pracowita Artystka znajdzie się w Rzeszowie, by wystąpić w tamtejszej Filharmonii. Z obozu Organizatora dobiegają informacje, że pracuje on nad jeszcze jednym terminem, czyli nową datą planowanego wcześniej koncertu w Łodzi.

Kings of Leon zmiana terminu
Kings of Leon – zmiana terminu

Przeskoczmy na chwilę do Wrocławia. Oto bowiem 23 czerwca 2021 roku – niemal równo w rok po pierwotnym terminie – na tamtejszym Stadionie wystąpi zespół Kings of Leon – kolejny rodzinny zestaw w naszej dzisiejszej kolekcji: gra w nim czwórka młodych mężczyzn o nazwisku Followill.

W lipcu i sierpniu 2021 roku powinna rozbłysnąć gwiazda Stadionu Narodowego w Warszawie. Na 24 lipca zapowiadany jest koncert Sting: My Songs, który ma być żywiołowym i dynamicznym wydarzeniem, skupiającym się na najbardziej kochanych przez fanów utworach napisanych przez Artystę – zarówno podczas kariery solowej, jak i w czasach, gdy występował w zespole The Police. W warszawskim koncercie Stingowi mają towarzyszyć: Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Rufus Miller (gitara), Kevon Webster (keyboard), Shane Sager (harmonijka) oraz Melissa Musique i Gene Noble (chórki), a gościem specjalnym będzie Anna Maria Jopek.

Andrea Bocelli w Poznaniu w 2019 roku
Andrea Bocelli – w Poznaniu w 2019 roku
fot. Jakub Janecki

Miesiąc później, 21 sierpnia, na Stadionie Narodowym wystąpi Andrea Bocelli. Włoski Artysta zaprezentuje swój bardzo bogaty repertuar, który zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze perły jego całej muzycznej twórczości. Niewątpliwie będą to wielkie wydarzenia dla miłośników operowych arii, jak i ballad muzyki popularnej. Typ jego głosu, silna barwa – w połączeniu z niezwykłą interpretacją artysty – sprawiają, że ​​każdy jego koncert to najwyższej klasy przeżycie dla każdego widza, który ma przyjemność w nim uczestniczyć.

Alanis Morisette MTV Unplugged okładka płyty
Alanis Morisette MTV Unplugged – okładka płyty
fot. Roman Soroczyński

Nie ukrywam, że moim marzeniem jest również przyjemność uczestnictwa w przesuniętym z października (a jakże, z wyprzedzeniem w stosunku do dnia, w którym piszę ten artykuł!) na 6 listopada 2021 roku koncercie Alanis Morissette w Hali EXPO XXI WARSZAWA. Kolejna kanadyjska Artystka miała w tym roku świętować 25-lecie albumu Jagged Little Pill oraz promować najnowszą płytę Such Pretty Forks In The Road. Cóż, na takie święto warto poczekać! Dodam tylko, że gościem specjalnym ma być Liz Phair – amerykańska kompozytorka i piosenkarka.

Simply Red The Greates Hits okładka płyty
Simply Red The Greates Hits – okładka płyty
fot. Roman Soroczyński

W Święto Niepodległości, 11 listopada 2021 roku, warto wybrać się do łódzkiej Atlas Areny, gdzie wystąpi Simply Red. Koncert brytyjskiej grupy muzycznej, która powstała w 1985 roku, też został przeniesiony z wyprzedzeniem (w stosunku do daty ukazania się niniejszego artykułu), bo z listopada bieżącego roku. Założyciel i lider zespołu, Mick Hucknall, od dawna zapowiada, że nie może doczekać się grania na żywo, bo „to jest prawdziwe”.

IL Divo na schodach
IL Divo – na schodach
fot. materiał prasowy

Dwa dni później, 13 listopada 2021 roku, zapewne wiele kobiet [mężczyzn też!] „rzuci się” w krakowskiej TAURON Arenie na smakowity deser: kwartet Il Divo przełożył swoje dwadzieścia występów w Ameryce Południowej i Europie na przyszły rok. W wykonaniu międzynarodowego zespołu (Hiszpan Carlos Marin, Szwajcar Toni Bühler, Amerykanin David Miller i Francuz Sébastien Izambard) publiczność usłyszy symfoniczno-operowe interpretacje popularnych piosenek romantycznych.

Uważny Czytelnik (jeśli ktokolwiek to przeczyta!) zauważy, że pominąłem koncerty, które „z marszu” zapowiedziano na przyszły rok. Zapewne o niektórych z nich będziemy jeszcze informować. Osobiście liczę na to, że uda się zorganizować przynajmniej niektóre z koncertów zapowiadanych przez naszą redakcję – w ślad za ich Organizatorem, firmą High Note Events działającą pod marką MAKROCONCET –  na przełom listopada i grudnia bieżącego roku.

29 czerwca 2020 08:56
[fbcomments]