0

Porównywarka OC – dlaczego warto z niej skorzystać przed zakupem polisy?

Porównywarka OC
Porównywarka OC
fot. mat. prasowy

Dlaczego warto z skorzystać z porównywarki przed zakupem polisy ubezpieczeniowej?

Choć drastyczne podwyżki na rynku ubezpieczeń – porównywalne z tymi z przełomu 2015 i 2016 roku – kierowcy już dawno mają za sobą, niektórzy właściciele aut nadal sporo płacą za obowiązkową polisę OC.

Jednak Ty możesz płacić znacznie mniej – o ile skorzystasz z porównywarki OC jeszcze przed zakupem konkretnego ubezpieczenia.
Dowiedz się, dlaczego warto!

Średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego nie przekracza 1000 zł. Jednak nie wszyscy kierowcy mogą liczyć na atrakcyjny koszt składki OC. Chociaż po części wynika to z indywidualnego ryzyka ubezpieczeniowego, z jakim się wiążą, często to także skutek ich niefrasobliwości.

Czy wiesz, że wybór przypadkowej oferty ubezpieczeniowej może Cię sporo kosztować? Szacuje się, że różnica między najdroższym a najtańszym OC może wynieść nawet 50%!

Dlaczego niektórzy kierowcy płacą więcej za OC?

Wielu kierowców cały czas popełnia ten sam błąd – decyduje się na ofertę przypadkowego ubezpieczyciela lub po prostu kontynuuje dotychczasową polisę. Tymczasem na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych zachodzą dość dynamiczne zmiany, co może przełożyć się na opcję uzyskania lepszych warunków cenowych.

Pamiętaj!
To, że Twój znajomy płaci niską składkę w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym wcale nie oznacza, iż ty również zapłacisz niewiele. Wszystko zależy od ryzyka z jakim wiąże się dany kierowca oraz od polityki wewnętrznej ubezpieczyciela.

Porównywarka OC
– sposób na tanie ubezpieczenie samochodu?

Właściciele aut, którym zależy na znalezieniu faktycznie dobrej oferty ubezpieczeniowej, nie decydują się na przypadkowe rozwiązania. Poszukują najlepszych możliwości – po to, aby móc zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Ty wcale jednak nie musisz samodzielnie zbierać danych pozyskiwanych od konkretnych ubezpieczycieli. Z pomocą przychodzi internetowa https://kioskpolis.pl/, która daje dostęp do kalkulatora ubezpieczeniowego. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby poznać ceny OC w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Porównywarka OC
– dlaczego warto z niej korzystać?

Można wskazać co najmniej kilka powodów, dla których korzystanie z porównywarki OC jest opłacane.

  • Wszystkie oferty w jednym miejscuPorównywarka OC jest niczym agent ubezpieczeniowy – daje dostęp do wielu ofert ubezpieczeniowych. Pozwala to na dostosowanie propozycji ubezpieczeniowej do swoich potrzeb, a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu.
  • Możliwość przeprowadzenia kalkulacji w dowolnym momenciePorównywarka OC działa bez ograniczeń czasowych. Możesz więc w dowolnym momencie przeprowadzić kalkulację – nawet w środku nocy. Nie jesteś uzależniony od godzin pracy agenta ubezpieczeniowego czy konkretnych oddziałów ubezpieczyciela w twoim mieście.
  • Oszczędność pieniędzyKorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej pozwala na poczynienie sporych oszczędności. To ty decydujesz, którą ofertę wybierasz – w odniesieniu do zaproponowanych opcji.

Jak korzystać z porównywarki OC?

Podstawą funkcjonowania porównywarki OC jest internetowy kalkulator, dostępny np. pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/. Jego zasada działania jest prosta: sprowadza się do wypełnienia formularza (tj. odpowiedzi na kilka istotnych pytań). Cały proces zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut, zaś informację zwrotną otrzymujesz po kilkunastu sekundach.

Najtańsze OC – czy to się opłaca?

Zastanawiasz się, czy kierowanie się przy wyborze OC wyłącznie ceną to słuszne podejście? W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia – jak najbardziej.

Warto mieć świadomość, że zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są regulowane stosownymi przepisami. To zaś oznacza, że wysokość składki oraz towarzystwo ubezpieczeniowe nie mają żadnego wpływu na obowiązującą Cię ochronę czy wysokość wypłacanego odszkodowania w razie spowodowania szkody.

Jeżeli jesteś osobą, która nie lubi przepłacać, dobrze wybrane ubezpieczenie OC pozwala sporo zaoszczędzić. Dlatego zawsze porównuj dostępne oferty za pomocą porównywarki polis.

Pamiętaj!
W ten sam sposób możesz porównać AC oraz inne ubezpieczenia komunikacyjne – nie tylko dla samochodów osobowych, ale i pozostałych pojazdów mechanicznych
.

Artykuł sponsorowany

28 kwietnia 2021 06:00
[fbcomments]