0

Zaproszenia na weekend

Pomnik Kościuszkowców
Pomnik Kościuszkowców
fot. MPawlik

Wiele osób już rozpoczyna wyjazdy i wędrówki na cmentarze. Wybór więc trochę mniejszy, ale ciekawy.

WAWER
Wawerskie Centrum Kultury i Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego zapraszają na Muzyczne Zaduszki poświęcone postaci Staśka Wielanka. Sobota, 28 X, ul. Żegańska 1a. 

PRAGA-PÓŁNOC
28 i 29 października (sobota i niedziela) w godz. 10–18 w Zoo Markecie przy al. Solidarności 55 odbędzie się Targ Międzykulturowy. „Na naszym markecie pojawią się młodzi utalentowani obcokrajowcy, którzy zechcą pokazać swoją sztukę, taniec, grę na instrumencie, oraz kuchnię. Przedstawią wam swoją twórczość i tradycję. Wraz z nami polskimi twórcami zagospodarujemy ponad 1000 mkw. i przez cały weekend będziemy handlować, rozmawiać, bawić się i śpiewać” – zapowiadają organizatorzy.

URSUS
28 października (sobota) o godz. 8 w klubie Judo Panda przy ul. Konińskiej 2 zacznie się Panda Cup 2017. „Panda Cup 2017 to już trzecia edycja naszego turnieju. Po raz drugi mamy zaszczyt być częścią cyklu Międzynarodowej Ligi Judo. W poprzednich latach zawody przyciągnęły blisko 500 osób. Drugiego dnia Tomasz Adamiec (medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, wielokrotny mistrz Polski, reprezentant Polski na dwóch Igrzyskach Olimpijskich) poprowadzi dwa treningi (technika plus randorii). Między treningami rozegrany zostanie „Mini Panda Cup” dla roczników 2009/2010.

ŚRÓDMIEŚCIE
28 października (sobota) o godz. 11 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej pod hasłem „Partnerska i wspólna Polska” odbędzie się XII Kongres Obywatelski. Wśród gości będą m. in. Aleksander Doba, podróżnik, który trzykrotnie przepłynął Atlantyk, Wanda Traczyk–Stawska, łączniczka w Powstaniu Warszawskim, Krzysztof Zanussi, jeden z najczęściej nagradzanych polskich reżyserów filmowych, prof. Krystian Jażdżewski, twórca testów genetycznych wykrywających ryzyko zachorowania na raka oraz Ilona Łepkowska, scenarzystka filmowa, autorka scenariuszy seriali telewizyjnych i pisarka. Wstęp na kongres będzie bezpłatny.

WILANÓW
28 października (sobota) o godz. 16 przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 odbędzie się otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła. „Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkroczą w przestrzeń, w której poczują się jak na królewskim dworze. Rozświetlone pergole, misternie zdobione pawilony, fontanny, róże i drzewka pomarańczowe – wszystko wykreowane za pomocą światła” – zapowiadają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
28 października (sobota) o godz. 21 w klubie Mirage w Sali Kongresowej (pl. Defilad 1) zacznie się impreza halloweenowa. Zaplanowano m.in. gry typowe dla imprezy Halloween (wycinanie dyni, łowienie jabłek i wiele innych), muzykę i duży parkiet do tańca. Cały klub zarezerwowano tylko na potrzeby tej imprezy. Na gości czekać będą m.in. pełne grozy dekoracje.

URSYNÓW
29 października (niedziela) o godz. 19 w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122 zacznie się trzecia edycja festiwalu Ursynów Hip Hop Fest, podczas którego tradycyjnie już zaprezentują się czołowi wykonawcy polskiej sceny hip-hopowej. W tym roku wystąpią: Hemp Gru, Solar / Białas – SB Maffija, Kuba Knap, Fly High Crew oraz DJ Lazy One. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart wstępu.

WOLA
29 października (niedziela) o godz. 20 w klubie Progresja (ul. Fort Wola 22) wystąpi grupa Arrested Development. „To oni wyznaczali trendy w muzyce hip-hopowej w latach 90. Od 1991 r. wiernie i konsekwentnie reprezentują swoją unikalną mieszankę dźwięków na całym świecie. Arrested Development zaprezentował zupełnie odmienny, odwrócony o całe 180 stopni styl – bez wulgarnych tekstów, w których główne role odgrywają prostytutki, narkotyki i imprezy z AK-47 w tle. Nic więc dziwnego, że od razu do zespołu przyklejona została etykietka grupy reprezentującej tak zwany alternatywny, antygangsterski rap” – opisują organizatorzy.

Warszawski Serwis Prasowy

28 października 2017 08:20
[fbcomments]