0

Mateusz Hołownia podpisał czteroletni kontrakt z Legią

Mateusz Hołownia
Mateusz Hołownia
fot. mat. prasowe

20-letni Mateusz Hołownia, młodzieżowy reprezentant Polski i jeden z najbardziej uzdolnionych bocznych obrońców młodego pokolenia, podpisał z mistrzem Polski nowy kontrakt do 2022 r.

Hołownia w I zespole Legii zadebiutował w meczu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz w lipcu 2014 r. Do klubu z Łazienkowskiej dołączył już jako 13-latek w 2011 r., był mistrzem Polski Centralnej Ligi Juniorów U19, występował również w drużynie rezerw. W ostatnim sezonie lewy obrońca grał na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów, którego był podstawowym zawodnikiem. Na zapleczu Ekstraklasy zaliczył 29 meczów i zdobył trzy bramki.

Dyrektor techniczny Legii, Ivan Kepcija:

Zdecydowaliśmy się dać szanse Mateuszowi Hołowni i innym młodym zawodników, którzy w ostatnim czasie bardzo rozwinęli się na wypożyczeniach. Mamy w stosunku do nich wysokie oczekiwania, wezmą udział w przygotowaniach do nowego sezonu i sprawdzimy, czy będą gotowi grać na poziomie pierwszej drużyny. Mateusz to utalentowany lewy obrońca, rocznik 1998. Cieszymy się, że związał się z nami czteroletnim kontraktem. Chcemy budować przyszłość na takich zawodnikach.

Mateusz Hołownia
Data urodzenia: 6 maja 1998 (20 lat)
Miejsce urodzenia: Biała Podlaska
Wzrost: 184 cm
Waga: 70 kg
Pozycja: lewy obrońca

Biuro prasowe Legii Warszawa

11 czerwca 2018 19:30

Komentarze