0

Silent Twins na Dwa Brzegi

Silent Twins – reż. Agnieszka Smoczyńska
fot. mat. prasowe

W ramach festiwalu Dwa Brzegi pokaz polskiego filmu Agnieszki Smoczyńskiej o historii bliźniaczek.

Po pokazie filmu „Silent Twins” o godz. 16.00 odbędzie się Lekcja Kina z Agnieszką Smoczyńską.

Wśród innych atrakcji czwartkowych pokazów wyróżnia się specjalny pokaz najnowszego filmu Wernera Herzoga o 20:15 „Fitzcarraldo”.

Przedpremierowo, bo film wchodzi za kilka dni do kin, można obejrzeć „Reality” o godz. 18.30.

Znany i lubiany dokument „Siostrzeństwo świętej sauny” (projekcja o 11:45) uzupełni Filmoterapia z Sensem (13:30, Sala Złota) z udziałem Joanny Olekszyk, Martyny Harland, Katarzyny Miller i Grażyny Torbickiej. Alternatywnie o tej popołudniowej porze pokaz nagrodzonego w Cannes filmu „Cztery córki” (13:45).

Po zmroku 21:00 na seansach pod gwiazdami, czyli w Kinie na Zamku pokaz „Nie ma nas w domuKena Loacha, a w Kinie Perła na Małym Rynku kultowego już filmu „Green Book”.

W ramach wydarzeń pozafilmowych o 11:00 w Muzeum Nadwiślańskiego kuratorskie oprowadzanie po wystawie prac profesora Antoniego Starowieyskiego „Horyzont zewnętrzny – horyzont wewnętrzny”. W Dzwonnicy Kultury o 16:30 odbędzie się spotkanie z autorką książki „Czarna torebkaAgatą Tuszyńską, a w Domu Kuncewiczów o 16:00 monodram Hanki BondarenkoMoje ciało jest moje od wczoraj”.

W ramach wydarzeń muzycznych:

  • o 18:00 w klubie festiwalowym artROOM wystąpi Wojciech Bochra, wokalista, półfinalista IX edycji MBTM,
  • o 18:30 na kazimierskim Rynku zagra Sviatyj, czyli połączenie folkloru, bluesa, cienia starych cerkwi i rytuałów voodoo,
  • o 19:30 w Trzecim Księżycu na Małym Rynku koncert duetu ekscentrycznego Bielas i Mechu.

 

3 sierpnia 2023 10:49
[fbcomments]