0

Tylko (i aż) tyle

Grzegorz Wilk i Robert Sadowski prezentują
Grzegorz Wilk i Robert Sadowski – prezentują
fot. Igor Wojtkowiak

23 lipca 2021 roku na rynku muzycznym pojawiła się nowa piosenka. Kulisy jej powstania odsłania Roman Soroczyński.

Niemal każdego dnia na rynku muzycznym pojawiają się nowe piosenki. Nie każda z nich wpada nam do ucha. Poza tym, czy jest sens zajmować się choćby najkrótszą analizą jednego utworu? Sądzę, że od czasu do czasu warto tak zrobić. Dlatego kilka słów o piosence Tylko tyle mi wystarczy, która miała swoją premierę 23 lipca 2021 roku. Tekst, którego autorką jest Joanna Sabo, opowiada o skrytych marzeniach podmiotu lirycznego: mężczyzna kocha kobietę, a nie ma odwagi powiedzieć jej o tym:

I tylko tyle mi wystarczy dziś,/ gdy wciąż mijamy się bez słowa/ co noc o tobie tworzę nowe sny/ czy los przestanie z nas żartować.

Powie ktoś: „temat stary, jak świat”. To prawda! Nieco starszym miłośnikom muzyki wystarczy przypomnieć choćby utwór „Znamy się tylko z widzenia” (autor – Marek Głogowski /właściwie: Jerzy Wojciech Martin/; muzyka – Ryszard Poznakowski)  w wykonaniu Trubadurów. Czyż jednak nie jest to aktualne? Dowodzą tego kolejne utwory, jak na przykład wykonywana przez Dorotę Ślęzak, piosenka Od pół roku (Dwa brzegi), której autorkami są: Diana Ozga (tekst) i Dorota Ślęzak (muzyka).

Tekst Joanny Sabo został wsparty melodyjną muzyką, skomponowaną przez Roberta Sadowskiego, który jest jednocześnie procentem muzycznym, występującym pod nieco zmienionym nazwiskiem Sadowsky. I to właśnie on zaprosił do projektu znakomitego wokalistę Grzegorza Wilka. Utwór jest utrzymany w dobrym, popowym stylu. Wyjątkowa aranżacja utworu, do której Sadowsky zagrał dwie swoje – jakże charakterystyczne – solówki, sprawia, że utwór jest ciekawy, niepowtarzalny, dojrzały w swoim gatunku. W celu nagrania teledysku wykonawcy utworu „wdrapali” się na dach szpitala powiatowego w Międzychodzie w województwie wielkopolskim, czyli w rodzinnym mieście Roberta Sadowskiego.

Skoro mowa o miastach, zwróciłem uwagę, że Joanna Sabo pochodzi ze Stargardu. Nie zapomina o moim ukochanym mieście i – mimo stosunkowo dużej ilości innych zajęć – często w nim bywa. Warto wiedzieć, że nie tylko pisze teksty, ale i śpiewa.

Tylko tyle mi wystarczy plakat
Tylko tyle mi wystarczy – plakat
fot. Materiał Organizatora/ fot. Igor Wojtkowiak

Z kolei Robert Sadowski (Sadowsky) jest klawiszowcem, kompozytorem, aranżerem, autorem tekstów i producentem muzycznym. Sadowsky zaprasza do swojego muzycznego świata wspaniałych artystów, realizując z nimi wyjątkowe projekty muzyczne. Jest producentem nagrania koncertu Soyka Solo Recital w wykonaniu Stanisława Soyki, współautorem takich utworów, jak Pytam, czy zatańczysz (Doniu feat. Sadowsky), Ocaleni (Mezo, Doniu, Tomek Lubert), Magia świąt, to Ty (Marta Cugier, Agnieszka Sadowska, Grzegorz Stróżniak), Bo bez Ciebie (Sadowsky feat. Kapela Ciupaga). Twórca wytwórni muzycznej Sadowsky Music Group, jak również kilku innych marek muzycznych w Polsce.

Grzegorz Wilk na dachu
Grzegorz Wilk – na dachu
fot. Igor Wojtkowiak

Grzegorz Wilk jest charyzmatycznym wokalistą najpopularniejszych programów rozrywkowych, m.in. „Szansa na sukces”, „Jaka to melodia”, „Szymon Majewski Show” czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Laureat wielu programów telewizyjnych i konkursów międzynarodowych. Współpracował z takimi artystami jak: Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Piotr Rubik, Leszek Możdżer, Jacek Cygan, czy Włodzimierz Korcz.

Skoro jesteśmy przy nazwiskach, warto wymienić pełen skład współautorów i wykonawców piosenki Tylko tyle mi wystarczy:

 • Słowa: Joanna Sabo,
 • Muzyka: Robert Sadowski,
 • Wokal – Grzegorz Wilk,
 • Piano/synth – Robert Sadowski,
 • Perkusja – Maksymilian Mińczykowski,
 • Bas – Tomasz Zieliński,
 • Gitary – Kuba Frydrych,
 • Chórki – Agnieszka Sadowska, Katarzyna Pawlak,
 • I skrzypce – Weronika Janik-Kurek,
 • II skrzypce – Iwona Wolicka,
 • Altówka – Weronika Grenda,
 • Wiolonczela – Joanna Królikiewicz,
 • Producent: Sadowsky Music Group.
30 lipca 2021 08:05
[fbcomments]