0

Zaproszenia na weekend

Pałac Ostrogskich
Pałac Ostrogskich
fot. MPawlik

W ferworze świątecznych przygotowań i zakupów, warto znaleźć chwile na weekendowy relaks. Zapraszamy!

Sobota

MOKOTÓW

Spotkanie z pisarzem

14 grudnia (sobota) o godz. 13:00
w Empiku Galeria Mokotów przy ul. Wołoskiej 12 odbędzie się spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim. Polski powieściopisarz i publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, laureat Paszportu Polityki i autor powieści kryminalnych, m.in. trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim będzie podpisywał książki, m.in powieść groteskowo-romantyczną „Jak zawsze” (W.A.B.).

MOKOTÓW

Intymne spotkanie autorskie.

14 grudnia (sobota) o godz. 15:00
w Empiku Galeria Mokotów przy ul. Wołoskiej 12 odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Lew-Starowiczem i Krystyną Romanowską. Zbigniew Lew-Starowicz to polski psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie, profesor nauk medycznych, autor książek i artykułów, a Krystyna Romanowska to dziennikarka, autorka tekstów m.in. w Wysokich Obcasach, Newsweeku, Rzeczpospolitej. Interesuje się psychologią i socjologią. Jest współautorką wraz ze Zbigniewem Lwem-Starowiczem cyklu książek m.in. Ona. Pytania intymne (Wyd. Czerwone i Czarne), którą będą podpisywać w Empiku.

MOKOTÓW

Kulinarno-podróżnicze spotkanie autorskie

14 grudnia (sobota) o godz. 16:00
w Empiku Galeria Mokotów przy ul. Wołoskiej 12 odbędzie się spotkanie z Beatą Pawlikowską – pisarką, podróżniczką, dziennikarką. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie. Tym razem w Empiku będzie podpisywać książkę Makarony świata (Wyd. Edipresse Książki). Znajdziemy w niej ponad 70 łatwych do przyrządzenia przepisów na potrawy z makaronu oraz opowieści ze świata.

PRAGA-PÓŁNOC

Impreza z Bigosem w Hydrozagadce

14 grudnia (sobota) o godz. 22:30
w klubie Hydrozagadka przy ul. 11 listopada 22 rozpocznie się Total Oldschool Party.

Można spodziewać się wszystkiego, co najlepsze w muzyce różnorakiej od lat 50. do 90. (+ z rzadka coś bardziej współczesnego, o ile nawiązuje do klimatów oldschool).
DJ Bigos dostosuje swoje sety do wymagań publiczności i zawsze jest w nich mnóstwo niezapomnianych przebojów – od rock’n’rolla poprzez big beat i rhythm’n’blues, disco, funk, latino, ska aż do new wave i new romantic. Nie braknie też legendarnych hitów rockowych

– zapowiadają organizatorzy. Wstęp: 10 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer iluminacyjny

14 grudnia (sobota) o godz. 16:00
na pl. Zamkowym, przed dzwonnicą kościoła Św. Anny rozpocznie się spacer z przewodnikiem: Warszawskie iluminacje.

 • Jak długa byłaby świąteczna iluminacja, gdyby miała postać pojedynczego świetlnego łańcucha?
 • Ile diod, lampek, dekoracji, przewieszek, girland, kurtyn świetlnych i sopli tworzy ten kolorowy świat?
 • Dlaczego jeden z budynków nazywa się „domem bez kantów”?
 • Gdzie mieszkał król Francji, a gdzie ksiądz Jan Twardowski?
 • Co łączy Margaret Thatcher, Billa Gatesa i Tinę Turner?
 • Skąd wychodzą żołnierze przed zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza?

odpowiedzi na te pytania padną na spacerze. Cena spaceru: 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 idą bezpłatnie.

URSYNÓW

Charytatywny puchar piłkarski

14 grudnia (sobota) w godz. 12:00-16:00
na Arenie Futbolu przy ul. Koncertowej 4 miłośnicy futbolu w różnym wieku spotkają się na wyjątkowych zawodach Gramy dla Franka – Charytatywnym Pucharze Ursynowa w Piłce Nożnej. Darmowa dla uczestników impreza zostanie rozegrana na nowoczesnych, pokrytych powłoką balonową boiskach ze sztuczną trawą.

Niedziela

PRAGA-PÓŁNOC

Spotkanie wigilijne na Ząbkowskiej

15 grudnia (niedziela) o godz. 15:00
na ul. Ząbkowskiej odbędzie się XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne.
Zupę grzybową ugotuje Grzegorz Parczewski, mistrz świata BBQ, a zużyje do niej 200 kilogramów grzybów. Na najmłodszych w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56, będzie czekał św. Mikołaj. Dzieci znajdą tam również wiele ciekawych warsztatów i zajęć, podczas których stworzą prezenty dla bliskich i zrobią pamiątkowe zdjęcie. Będą też słodkości. Zaplanowano też wspólne kolędowanie, w którym Kuba Jurzyk z zespołem, Trupa Teatralna Warszawiaki a także Czesław Mozil z Grajkami Przyszłości. Aktorzy Teatru Akt wprowadzą widzów w świat pantomimy prezentując oryginalne kreacje i niezwykłe stroje. Charakteryzacja i teatralne rekwizyty będą świetnym tłem do wspólnych zdjęć.

PRAGA PÓŁNOC

Wystawa dla wszystkich zmysłów

15 grudnia (niedziela)  od 10:00 do 18:00
W Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52) warto zobaczyć wystawę Praga sensorycznie. Jest to wystawa, na której muzealną przestrzeń można eksplorować wszystkimi zmysłami! Wystawa powstała z myślą o rodzinach z dziećmi. Angażując wszystkie zmysły – wzrok, słuch, dotyk, węch, a także zmysł równowagi i koordynacji – poznamy historię prawobrzeżnej Warszawy. Bilety · 3 zł – 5 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE

Fantastyczny targ w Remoncie

15 grudnia (niedziela) w godz. 10:00-23:30
w Remoncie przy ul. Waryńskiego 12a odbędzie się Fantastyczny targ.

Fantastyczne książki, gry, ubrania i biżuteria w fantastycznych cenach czekają na Ciebie! Ponadto spotkasz się z fantastycznymi ich twórcami! Organizujemy także fantastyczne konkursy na m.in fantastyczną wiedzę, fantastyczne szczęście (w gry rodem z Wiedźmina)

– zapowiadają organizatorzy. Wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer Łazienkami po ciemaku

15 grudnia (niedziela)  o 17:00
Wesołe spacery po Warszawie zapraszają na Wieczorny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich. Na spacerze tym oprowadzający skupią się przede wszystkim na mniej znanych miejscach Łazienek, do których większość zwiedzających nigdy nie dociera, gdyż często nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Opowiedzą o ich tajemnicach i sekretach. Moc wrażeń gwarantowana! Aby nikt nie umarł ze strachu, w czasie spaceru będą też serwować humor oraz anegdoty. Spacer rozpocznie się po zachodzie słońca. Im bardziej będziemy zagłębiać się w park, tym będzie się rozbić coraz ciemniej i ciemniej … Dlatego warto zabrać ze sobą latarki.

 • Na spacerze opowiedzą m.in.:
 • Do czego służyła egipska świątynia?
 • Co Łazienki mają wspólnego z uwięzieniem marszałka Piłsudskiego?
 • Gdzie znajduje się głaz odmierzający czas?
 • Na którym budynku znajdują się wole czaszki?
 • Dlaczego w Łazienkach należy uważać na raki?
 • W którym budynku mieszkał Król Fotel?
 • Jakie ważne wydarzenie miało miejsce w parku w 1262 roku?
 • Gdzie w Łazienkach ucztowały kiedyś wampiry?
 • Który warszawski astronom ma własny krater na Księżycu?
 • Jak okopy Lubomirskiego miały chronić Warszawę przed dżumą?
 • Gdzie śpią w nocy pawie?
 • Kto obciął głowę swojej ukochanej?
 • Jaki sekret skrywała Stara Oranżeria?
 • Gdzie mieszkał zamordowany prezydent Polski?
 • Dla kogo zagrożenie stanowią lisy w Łazienkach?
 • Kto zabił księcia Siemowita?
 • Gdzie w Łazienkach od niedawna znajduje się Nowa Palmiarnia?
 • i wiele więcej….

Oprowadza Aleksander Łamek a na spacer nie ma zapisów.
Wynagrodzenie co łaska (na końcu spaceru).
Zbiórka przy alejach Ujazdowskich przy wejściu do Łazienek Królewskich znajdującym się najbliżej Ogrodu Botanicznego, po wewnętrznej stronie ogrodzenia parku. Spacer potrwa ok. 90 minut i zakończy się koło Powozowni.

ŻOLIBORZ

15 grudnia (niedziela) w godz. 11:00-19:00
w Hali Sportowej SP 267 przy ul. Braci Zaruskich 1 odbędzie się wystawa Star Wars Miniatures.

Zobaczycie ogrom piechoty, pojazdów kroczących, myśliwców oraz statków ze świata Gwiezdnych Wojen. Cała kolekcja opiewa na ponad 2,5 tysiąca modeli! Niektóre są już bardzo rzadko spotykane

– opisują organizatorzy.
Dodatkowo będzie można wziąć udział w pokazach wszelkiego typu gier ze świata Gwiezdnych Wojen prowadzonych przez fanów uniwersum. Celem wystawy jest zebranie środków na odnowę sztandaru Szkoły Podstawowej nr 267 im. Juliusza Słowackiego.

Warszawski Serwis Prasowy

13 grudnia 2019 12:21
[fbcomments]