0

Zwiedzanie w ciszy

Portret św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, z Faras w dawnej Nubii (na terenie dzisiejszego Sudanu i południowego Egiptu). Muzeum Narodowe w Warszawie.
Portret św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, z Faras w dawnej Nubii (na terenie dzisiejszego Sudanu i południowego Egiptu). – Muzeum Narodowe w Warszawie.
fot. MNW

W każdą drugą i trzecią środę miesiąca w godzinach 16:00–18:00 Muzeum Narodowe zaprasza do zwiedzania w ciszy.

Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy lubią kontemplować sztukę w spokoju, bez  rozmów, hałasów i jaskrawych świateł w tle. Szczególnie serdeczne zaproszenie skierowane jest do zwiedzających wysoko wrażliwych na bodźce z otoczenia, w tym do osób w spektrum autyzmu.

W trakcie cichych godzin monitory oraz inne urządzenia emitujące dźwięki na  wszystkich wystawach w Gmachu Głównym Muzeum pozostaną wyłączone. Nie będą odbywać się żadne zajęcia edukacyjne, oprowadzania ani inne wydarzenia.

Muzeum będzie można zwiedzać tylko indywidualnie. Nie będzie możliwości zwiedzania w grupie z przewodnikiem, tak własnym jak i  muzealnym.

Wszystkich zwiedzający będą zobowiązani do zachowania ciszy oraz o wyciszenia telefonów komórkowych.

Osoby, które podczas wizyty w Muzeum będą potrzebowały dodatkowego uspokojenia,  będą mogły skorzystać z przeznaczonego do tego pomieszczenia. Pokój wyciszenia znajdą się na pierwszym piętrze w Galerii Sztuki XIX Wieku, a tam między innymi wygodny fotel i pomoce sensoryczne (np. piłki, „gniotki”).

W trakcie cichych godzin w muzealnej Informacji można będzie wypożyczyć słuchawki  wygłuszające.

Harmonogram cichych godzin w Gmachu Głównym MNW w środy 2022 roku:

  • 17 sierpnia,
  • 14 i 21 września,
  • 12 i 19 października,
  • 9 i 16 listopada,
  • 14 i 21 grudnia

Muzeum Narodowe w Warszawie

16 sierpnia 2022 19:50
[fbcomments]