0

12-ty SPONTAN w Teatrze Roma

Spontan 2014
Spontan 2014 – Sala Kongresowa
fot. D.Kotowski

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN to konkurs taneczny organizowany  corocznie przez Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie dla amatorskich grup tanecznych.

DSC_1372Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich, dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca i ruchu, doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników oraz nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury.

DSC_2253W przeglądzie mogą brać udział osoby, które skończyły 13 lat i więcej w zespołach tanecznych (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych oraz grup cheerleaders) działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach i niezrzeszone.

 Za nami już jedenaście edycji SPONTAN-u. Przez lata kształtował swoją formę, zmieniał nazwę i miejsce prezentacji. Zaczynaliśmy w małej sali gimnastycznej na warszawskich Siekierkach a dotarliśmy do Teatru Muzycznego Roma i Sali Kongresowej. Z roku na rok zgłaszało się coraz więcej zespołów i oglądaliśmy coraz ciekawsze choreografie a jurorom coraz trudniej było wybrać te najlepsze. SPONTAN cieszy się dużą popularnością i pokazuje naprawdę bardzo wysoki poziom amatorskich grup tanecznych. Zainteresowanie konkursem przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania.

DSC_2506Gościliśmy w Warszawie zespoły z Włocławka, Białegostoku, Zgierza, Skierniewic, Poznania, Gdańska, Niska, Opoczna, Rakszawy, Puław, Działdowa, Śmigla, Czarnej, Nadarzyna, Piastowa, Siedlec, Tarnobrzega, Sochaczewa, Białegostoku, Poznania, Wrocławia, Stargardu  Szczecińskiego, Łosic, Grodziska Mazowieckiego, Morawicy, Brzegu Dolnego, Jastrzębia Zdroju i wielu innych polskich miast.

30 kwietnia 2015 08:20