0

Narzeczony na niby

Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
Narzeczony na niby – Julia Kamińska
fot. Mat. prasowe

Seksowna Julia Kamińska i autoironiczny Tomasz Karolak w całkiem sympatycznej komedii z Warszawą w tle.

Bohaterowie filmu „Narzeczony na niby” mieszkają i pracują w Warszawie. Jedni przygotowują znany program telewizyjny, inni muszą wyrabiać nadgodziny na taksówce. Źródłem scenariusza jednak jest ślub przygotowywany gdzieś w okolicy Otwocka, gdzie wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.

Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
Narzeczony na niby – Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
fot. Mat. prasowe

Na ten film warto przyjść już dla samej Julii Kamińska. Nie że jakoś gra nadzwyczajnie, ale jak wygląda (!!!) – szczególnie w tych bardziej odważnych kreacjach, z czarną bielizną na czele. I ona grała w serialu o tytule „BrzydUla”???


Jak ktoś gustuje w bardziej blondynkowej urodzie to ma znaną z reklamy sieci komórkowych Barbarę Kurdej-Szatan.

Narzeczony na niby
Barbara Kurdej-Szatan – Narzeczony na niby
fot. Mat. Prasowe

Atutem filmu jest również ciekawa kreacja Tomasza Karolaka. Dlaczego ciekawa? Skojarzą ci, którzy interesują się plotkami krążącymi wokół tego aktora. Scena, w której bohater grany przez Karola wybiera film na wieczór – niezwykle pomysłowa.

Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
Tomasz Karolak – Narzeczony na niby
fot. Mat. prasowe

Reżyserem filmu jest Bartosz Prokopowicz – znany z zupełnie innej gatunkowo ”Chemii„. Widać, że również na polu komedii romantycznej potrafił się odnaleźć utrzymując atrakcyjną dla widza tego gatunku formę, ale między wierszami przemycając trochę własnych spostrzeżeń, głównie odnośnie świata mediów i polskiej zaściankowości. Prokopowicz podprogowo również naigrywa się z cukierkowych zwyczajów polskich komedii romantycznych, chociażby mieszkanie głównej bohaterki, niby takie luksusowe, ale jednak ma sporo mankamentów.

Narzeczony na niby
Bartosz Prokopowicz – Narzeczony na niby
fot. Mat. prasowe

Na szczególną uwagę zasługuje młody aktor Jan Szydłowski, który z niepozornej roli Tolka, targanej pomiędzy ojcem i dziadkiem, pomiędzy piłką nożną i muzyką, stworzył  bardzo dojrzała kreację. Najdojrzalszą w gronie dorosłych aktorów.

Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
Jan Szydłowski – Narzeczony na niby

Miło więc przy tak wielu pozytywnych akcentach obejrzeć produkcję z Warszawą tle – rozpoczyna się na Moście Świętokrzyskim – jak przystało na stołeczne klimaty, ale zahacza również o stację kolejową w Falenicy. A wadami scenariuszowymi nie warto się przejmować.

Ocena 6/10

Zwiastun:


Polska premiera: 17 stycznia 2018
Produkcja: Polska
Rok: 2018
Gatunek: komedia romantyczna

  • Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
  • Scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Katarzyna Priwieziencew
  • Obsada: Julia Kamińska, Jan Szydłowski, Sonia Bohosiewicz, Barbara Kurdej-Szatan, Dorota Kolak, Piotr Stramowski, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Mikołaj Roznerski, Krzysztof Stelmaszyk, Andrzeja Grabowskiego, Ilona Ostrowska, Ewa Kasprzyk, Janusz Chabior, Sebastian Karpiel-Bułecka, Vienio
19 stycznia 2018 19:24

Komentarze