0

Remigiusz Kuźmiński wystąpił w Warszawie

Remigiusz Kuźmiński - koncert w Warszawie 27 sierpnia 2021 r.
Remigiusz Kuźmiński – koncert w Warszawie 27 sierpnia 2021 r
fot. mat. prasowy

W piątkowy wieczór 27 sierpnia br. na warszawskim Muranowie odbył się koncert wokalisty Remigiusza Kuźmińskiego.

Koncert miał miejsce w Kościele Św. Augustyna w Warszawie.
Został zorganizowany w ramach trzydniowego odpustu parafialnego.
Muzyk wykonywał utwory świeckie i religijne opracowane w stylu jazzowym oraz klasycznym.

Wykonał również kompozycje własnego autorstwa ze swojej najnowszej trzeciej płyty solowej takie jak Wspólna podróż, Serce szczerego wnętrza, Czas pokaże nam, Tam, gdzie jesteś, a także utwory innych twórców w autorskiej aranżacji i interpretacji. Nie zabrakło również pieśni Ave Maria Jana Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda.

Na koniec koncertu wykonał niepowtarzalną interpretację utworu Życia mała garść, po której publiczność wstała i nagrodziła artystę gromkimi owacjami na stojąco.

Z pewnością był to wieczór pełen wzruszeń zarówno dla publiczności jak i samego wykonawcy.

Remigiusz Kuźmiński

jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej prof. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej prof. Krzysztofa Szydzisza. Ukończył także w klasę dyrygentury jazzowej prof. Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej prof. Moniki Wilkiewicz i prof. Radosława Wilkiewicza.

Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku. Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki.

Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne.

Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą.

Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego.
W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji.

Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim w Gminie Barcin. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek – powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych.

Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat.
Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop-jazz, soul, funky, r&b , musical, pop-opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.

Nieprzerwanie od czasów studiów związany ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki. Koncertuje na terenie całego kraju. Jest członkiem Wytwórni Nagraniowej MG Studio w Bydgoszczy.

Oficjalna strona artysty – www.remigiuszkuzminski.pl

Remigiusz Kuźmiński - koncert w Warszawie 27 sierpnia 2021 r
Remigiusz Kuźmiński – koncert w Warszawie 27 sierpnia 2021 r
fot. mat. prasowy
1 września 2021 20:51
[fbcomments]