0

Magiczna noc

Teatr BAJ zaprasza
Teatr BAJ zaprasza – Teatr BAJ zaprasza
fot. Roman Soroczyński

Najstarszy teatr lalek dla dzieci w Polsce inauguruje swój jubileusz. Na pierwsze spotkanie zaprasza Roman Soroczyński.

Najstarszy teatr lalek dla dzieci w Polsce, warszawski Teatr Baj, obchodzi w tym roku swoje 95. urodziny. Pierwszym jubileuszowym wydarzeniem, i niespodzianką dla najmłodszych widzów, jest wydana w bardzo limitowanym nakładzie, pięknie ilustrowana, książka napisana przez Aldonę Szczygieł-Kaszubę – wieloletniego kierownika literackiego Teatru Baj. Publikacja nawiązuje do ulubionych Bajowych bohaterów, jednocześnie zdradzając nieco z życia teatralnych lalek. Książka Magiczna noc w teatrze będzie miała swoją premierę 18 listopada, o godz. 13:00, na scenie w teatrze.

Spotkanie z autorką Aldoną Szczygieł-Kaszubą i ilustratorką Moniką Urbaniak, poprowadzi Beata Jewiarz – dziennikarka i aktorka. Będzie to również pierwsza okazja, by usłyszeć fragment książki, który zostanie odczytany przez duet: Beatę Jewiarz i Roberta Płuszkę, wieloletniego aktora Teatru Baj.

Książka opowiada o istocie teatru, jaką jest przedstawianie na scenie opowieści, które wciągają i wywołują emocje. O scenografii, która tworzy oryginalny świat dla każdego spektaklu. O teatralnych lalkach i scenicznych postaciach, z których każda ma swoją niepowtarzalną osobowość. A wszystko to razem splata się w niezwykłą i bogatą historię każdego teatru. Nie wszyscy mogą ją poznać. Zdarzają się jednak takie magiczne noce jak ta, która przydarzyła się bohaterom – i wtedy magia teatru ujawnia się w całej okazałości.

Magiczna noc w teatrze plakat
Magiczna noc w teatrze – plakat
fot. Materiał Teatru

Książkę będzie można kupić w Kasie Teatru – ale kto pierwszy ten lepszy, liczba egzemplarzy jest bardzo ograniczona. Została ona wydana w ramach projektu pod nazwą „Najstarszy teatr lalek dzieciom – wydanie książki z okazji jubileuszu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Piszę o tym przysłowiowym „rzutem na taśmę”, ale warto zaznaczyć, że udział w spotkaniu promocyjnym jest bezpłatny.

18 listopada 2023 07:49
[fbcomments]