0

Warsaw Caravaning Festival

Caravaning retro. Fot. Neil Kelly (pexels.com)
Caravaning – retro
fot. Neil Kelly (pexels.com)

W weekend na Służewcu, równolegle z Warsaw Caravaning Festival, odbywać się będzie Zlot Caravaningowy.

To już trzecie święto caravaningu na warszawskim Służewcu.
Od 11 do 12 maja podczas Warsaw Caravaning Festival będzie można podziwiać pojazdy czołowych caravaningowych marek, spotkać ciekawych podróżników, a także wziąć udział w zlocie. Warszawska impreza ma formę pikniku ze strefą ekspozycyjną oraz strefą rodzinną i gastronomiczną.

Warszawska impreza to połączenie targów i pikniku w plenerze.
Znajdzie się tu bogata część ekspozycyjna z kamperami, przyczepami i akcesoriami turystycznymi, jak również także strefa dla dzieci, podróżników, scena, zlot caravaningowy oraz wyścigi konne.

To okazja na poznanie świata caravaningu w rodzinnej atmosferze.

Strefa Expo

W strefie z wystawcami zaprezentowana zostanie różnorodność branży caravaningowej. Nie zabraknie kamperów, kampervanów i przyczep kempingowych od znanych  światowych oraz polskich producentów. Zarówno tych na sprzedaż jak i na wynajem. Ważną częścią każdych targów są również akcesoria kempingowe, turystyczne i najnowsze technologie, które będzie można zobaczyć także na majówce na Służewcu.

Wśród wystawców spotkać można firmy oferujące też namioty dachowe, czy rozwiązania dla offroad, a także wystawców z technologiami i licznymi akcesoriami kempingowymi.
Swój udział w wydarzeniu potwierdziło już ponad 30 wystawców w tym czołowe firmy takie jak:

Camp Story, CarGo!, Centrum Campingowe, 2N-Everpol, Affinity Camper Vans,  Kamper, Maturi, Nordyński, Wadowscy.pl, Nordyńśki Łódź, Yolco czy Warszawskie Centrum Caravaningu.

Lista wystawców jest na bieżąco aktualizowana na stronie Festivalu.

Strefa Retro

Wzorem poprzednich lat, również i w tym roku, powstanie strefa z kilkunastoma klasycznymi przyczepami i kamperami. Caravaning dzięki długiej historii doczekał się wielu znakomitych konstrukcji i rozwiązań, które będzie można spotkać na Warsaw Caravaning Festival. Twórcą strefy będzie grupa Camper Majstry z Grzegorzem „Gino” Dubrowskim na czele oraz pasjonaci i właściciele wyjątkowych pojazdów.

Dzięki tej propozycji zwiedzający mogą zapoznać się z historią caravaningu na żywo oraz zobaczyć klimatyczną strefę nawiązującą do wakacji na kempingu sprzed lat.

Strefa Vanlife i Scena

Coraz więcej osób decyduje się na życie w podróży, poznając świat i kulturę w Polsce i na świecie. Przemierzają kolejne kilometry własnoręcznie zbudowanymi lub przerobionymi kamperami czy vanami.

Organizator zaprosił 11 ciekawych osobistości z vanlifowego światka.
Będzie ich można spotkać nie tylko w części ekspozycyjnej, ale także posłuchać na Festivalowej scenie. Są już pierwsi potwierdzeni goście a lista jest jeszcze aktualizowana

Wyścigi konne

Oczywiście na Torze Służewiec obowiązkowo pojawią się również wyścigi konne.  Podczas Festivalowego weekendu będzie można zobaczyć ciekawe gonitwy i wspaniałe konie wyścigowe. Warto więc wybrać się z całą rodziną zarówno obejrzeć kampery oraz gonitwy na jednym bilecie.

Początek gonitw w sobotę i niedzielę o 15:00.

Zlot Caravaningowy

Dla wielu miłośników podróżowania kamperami czy z przyczepami zloty caravaningowe są doskonałą okazją do poznania się i wymiany swoich doświadczeń. Jest to także świetna możliwość dla początkujących by zaczerpnąć dawki wiedzy od praktykujących i doświadczonych podróżników. Miejsca na zlot są cały czas dostępne, ale warto się spieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Kiedy, gdzie, za ile?

 • 10 maja – początek Zlotu Caravaningowego
 • 11-12 maja 2024 Festival Caravningowy
 • miejsce: Tor Służewiec
 • Bilety [LINK]
  – normalny – 28 zł
  – ulgowy (od 8 do 13 lub osoby niepełnosprawne) – 20 zł
  – z kartą dużej rodziny – 20 zł
  – dzieci do lat 7 – 0 zł
  – parcela na zlot (2 osoby dorosłe i dzieci do 7 rż) – 300 zł
  – dodatkowa osoba na zlocie – 100 zł
  – dziecko od lat 8 do 13 na zlocie – 60 zł
 • Wystawcy – [LINK]
7 maja 2024 13:55
[fbcomments]