0

Zakopane w Kazimierzu

Niebezpieczni dżentelmeni – reżyseria Maciej Kawalski
fot. mat. prasowe

Zwycięzca Warszawskiego Festiwalu Filmowego na specjalnym pokazie kazimierskiego Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi.

Co prawda akcja „Niebezpiecznych dżentelmenów” w reżyserii Macieja Kawalskiego toczy się w Zakopanem, recenzja TUTAJ, to klimatem idealnie pasuje do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. W przedostatnim dniu tegorocznego festiwalu specjalny pokaz, za darmo!, na Małym Rynku o godz. 21.00. Równolegle, również plenerowo, na kazimierskim zamku pokaz kameralnego „SupernovaHarry’ego Macqueena.

W piątek można jednak wybrać także projekcje jeszcze nie znane w polskich kinach. W wielkim namiocie pełniącym rolę kina We Love Cinema „The Old Oak” Kena Loacha (godz. 18:30) i „La ChimeraAlice Rohrwacher (godz. 21:00).

W Małym Kinie przy ulicy Szkolnej dominować będą polskie filmy okraszone spotkaniami z ich twórcami w Sali Złotej. O godz. 10:00 „Rysopis znaleziony po latach”, a po nim rozmowa z reżyserami Sławomirem Rogowskim i Stanisławem Zawiślańskim (godz. 11:15). Jako drugi film „Hela” (godz. 11:30). Po seansie dyskusja z reżyserką Anną Kasperską (godz. 13:00).

Inne ciekawe spotkania to „Film jako narzędzie, czyli jak kino może zmieniać życie. Na dobre” współorganizowane z Fermentem Kolektiv i Filmwszkole.pl. Tematem warsztatów będzie film „Blisko” (godz, 15:15, Sala Złota) oraz „Zapraszam na casting!”, podczas którego Piotr Bartuszek opowie o pracy reżysera castingu (godz. 17:00, Sala Złota).

W ramach atrakcji pozafilmowych:

  • plenerowa wystawa 14. Kanał Sztuki. Różne style, różne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, różny warsztat. Łączy ich pasja, malarstwo i miłość do miasteczka, w którym tworzą — Kazimierza Dolnego. Wernisaż odbędzie się o 18:00 w Grodarzu na wysokości Małego Rynku.
  • wystawa „Łukaszowcy: Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny”. W Galerii Wystaw Czasowych MNKD cykl siedmiu obrazów, które powstały jako dekoracja Sali Honorowej pawilonu polskiego na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku.
  • O 18:30 na kazimierskim Rynku wystąpi Moriah Woods, Amerykanka, która postanowiła zamieszkać w Polsce, gdzie po godzinach realizuje się wokalnie.
4 sierpnia 2023 11:15
[fbcomments]