0

Nowy singiel Remigiusza Kuźmińskiego

Remigiusz Kuźmiński w studiu nagraniowym
Remigiusz Kuźmiński – w studiu nagraniowym
fot. MG Studio

Remigiusz Kuźmiński nagrał nowy utwór zatytułowany ”Kiedyś”, który pochodzi z musicalu ”Dzwonnik z Notre Dame”.

Autorem muzyki jest Alan Menken, zaś tekstu Stephen Schwartz.
Polski tekst piosenki opracowała Mira Kudla.
W polskiej, dubbingowanej wersji filmu piosenkę śpiewał Mieczysław Szcześniak.

Dzwonnik z Notre Dame
Tytuł oryginalny: The Hunchback of Notre Dame.
Film animowany powstały w 1996 roku w wytwórni Walta Disneya w reżyserii Gary’ego Trousdale’a i Kirka Wise’a, będący luźną adaptacją powieści Wiktora Hugo Dzwonnik z Notre Dame. Film był nominowany do 26 nagród, z których 8 otrzymał.

Alan Menken
to amerykański kompozytor muzyki filmowej.
Otrzymał osiem Oscarów. Wśród kompozytorów wyprzedza go tylko Alfred Newman, który zdobył 9 statuetek. Alan tworzył głównie do animacji disneyowskich.

Stephen Lawrence Schwartz
to amerykański kompozytor i tekściarz.
W swojej ponad 40-letniej karierze Schwartz stworzył takie hity musicalowe jak Godspell (1971), Pippin (1972) i Wicked (2003). Stworzył także słowa piosenek do filmów Pocahontas (1995), Dzwonnik z Notre Dame (1996), Książę Egiptu (1998, muzyka i tekst) i Zaczarowana (2007). Schwartz zdobył Drama Desk Award za najlepsze słowa piosenek, trzy nagrody Grammy, trzy Oscary, Złoty Glob i sześć nominacji do nagrody Tony.

Remigiusz Kuźmiński

Nagranie piosenki Kiedyś ukazało się tylko w wersji cyfrowej i jest dostępne bezpłatnie do odsłuchu w sieci na oficjalnej stronie artysty www.remigiuszkuzminski.pl oraz na jego kanale YouTube.

Remigiusz Kuźmiński w utworze Kiedyś:

Remigiusz Kuźmiński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej prof. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej prof. Krzysztofa Szydzisza. Ukończył także klasę dyrygentury jazzowej prof. Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej prof. Moniki Wilkiewicz i prof. Radosława Wilkiewicza.

Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku. Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne.

Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą.

Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego.
W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji.

Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim w Gminie Barcin. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek – powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych.

Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat.
Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop-jazz, soul, funky, r&b , musical, pop-opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.

Nieprzerwanie od czasów studiów związany ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki. Koncertuje na terenie całego kraju. Jest członkiem Wytwórni Nagraniowej MG Studio w Bydgoszczy.

W Warszawie gościł 27 sierpnia 2021 r. na Muranowie:  [LINK]

27 listopada 2021 15:00
[fbcomments]