0

Czysto na przystankach

Czysto na przystankach
Czysto na przystankach
fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

Rozpoczęło się mycie wiat na przystankach ZTM. Tysiąc przystanków zostanie oczyszczonych z nielegalnych ogłoszeń i graffiti, dokładnie umyte zostaną szyby, ławki i gabloty.

Czystość na warszawskich przystankach autobusowych i tramwajowych to jedno z nowych zadań Zarządu Oczyszczania Miasta. Właśnie rozpoczęło się systematyczne czyszczenie ok. 1000 wiat przystankowych, które potrwa do jesieni.

100 wiat tygodniowo jest dokładnie mytych, usuwane są nielegalnie naklejane ogłoszenia i graffiti, czyszczone są szyby, dachy, gabloty i ławki. Prace prowadzone są nocami i nad ranem, aby nie zaburzać komfortu podróżujących w czasie szczytów komunikacyjnych.

Oczyszczanie terenów wszystkich przystanków odbywa się przynajmniej raz dziennie, a tam, gdzie to konieczne, częstotliwość sprzątania jest odpowiednio zwiększana. ZOM reaguje również na zgłoszenia mieszkańców – nagłe zaśmiecenia wymagające interwencyjnego posprzątania czy zauważone skutki wandalizmów można przez całą dobę przekazywać przez portal Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, aplikację mobilną Warszawa 19115 lub telefon 19115.

10 sierpnia 2017 13:08

Komentarze