0

NOCNE PŁYWANIE

VIII Nocny maraton pływacki za nami.

Paweł Wagner - w czerwonej koszulce

Godzina 20.45, otwarcia zawodów dokonali – Dorota WAJSZCZAK i Paweł WAGNER- Komandorzy Zawodów.

Sędzia Główny Maciej GAPSKI dał sygnał do startu VIII Nocnego Maratonu.

Wystartowało 6 zespołów :

  1. IKS AWF Warszawa,
  2. UKS Pirania Targówek,
  3. Studenci AWF Warszawa,
  4. Warsaw Masters Team,
  5. Ratownicy Stołecznego WOPR
  6. OSIR SPARTA Grodzisk Mazowiecki.

Faworytem był klub z Targówka- trener Kacper Rodziewicz  (były zawodnik Paraolimpijski). Drużyna wystąpiła w bardzo odmłodzonym składzie.

IKS AWF Warszawa pod kierownictwem niestrudzonego Profesora Waldemara MADEJA- trenera Kadry Paraolimpijskiej, wystawił ekipę w której niestety zabrakło Wojtka Makowskiego– srebrny medalista Paraolimpiady RIO 2016.

Drużyna, która traktuje pływanie jak wielką przygodę to oczywiście Warsaw Masters Team pod kierownictwem pasjonata, propagatora ( można tu by użyć bardzo dużo tytułów) Andrzeja Skorykowa.

Drużyna współorganizatora Stołeczne WOPR pod kierownictwem Instruktora Wykładowcy WOPR Marka Chadaja reprezentowała młodzieńczy zapał i entuzjazm która swoje umiejętności wykorzystuje na co dzień ratując życie zagrożonym w wodzie.

Studenci AWF Warszawa zajmując 3 miejsce pokazali jak poważnie podchodzą do tej pięknej dyscypliny sportu. Trenują na co dzień pod wytrawnym okiem- Mistrza Świata w Ratownictwie Wodnym Piotra Furmana.

Beniaminek OSIR SPARTA Grodzisk Mazowiecki pod kierownictwem Trenera Piotra Laskowskiego (też Instruktor WOPR) nabierał w tych zawodach jakże potrzebnego doświadczenia.

Promocja Maratonu to oczywiście zasługa fotoreportera Maratonu Bernarda Surala  oraz redaktora Andrzeja Sety z serwisu Warszawa.pl, TVP 3 SPORT – niestrudzonego Redaktora Sławomira Furgała i Redaktor Naczelnej Ewy Tucholskiej z Nowej Gazety Praskiej. To patroni medialni Martatonu!

Ostatnie minuty zawodów należały do Kibiców których zaangażowanie można porównać do wybuchu wulkanu. Stanowili sporą grupę osób na pływalni. Chcąc im podziękować Organizatorzy przeprowadzili losowanie ciekawych nagród wśród publiczności.

Godzina 23.00 – koniec (punktualnie !!!).
Sędziowie rozpoczęli obliczanie wyników w celu wyłonienia zwycięzców.
Po kilkunastu minutach przystąpiliśmy do wręczania nagród.
Rekord nie został pobity, bo wszystkie drużyny występowały w odmłodzonych składach.

wyniki:

Nagrody specjalne

  • najlepsza zawodniczka:
    Magdalena WŁODARKIEWICZ – 6,12,16 – UKS PIRANIA TARGÓWEK
  • najlepszy zawodnik:
    Paweł PYCZOT – 5,51,15 – UKS PIRANIA TARGÓWEK
  • najmłodszy zawodnik:
    Nikola BADOWSKA – IKS AWF WARSZAWA
  • senior zawodów:
    Zbigniew SAJKIEWICZ – IKS AWF WARSZAWA
  • najlepszy paraolimpijczyk:
    Adrian JASTRZĘBSKI – IKS AWF WARSZAWA
  • najlepszy Ratownik WOPR, Nagroda im. Kazika SZLASY:
    Piotr BOROWSKI – OSIR SPARTA GRODZISK MAZ.
  • objawienie zawodów
    Nagroda Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. GRZEGORZA:
    Agnieszka ŚLIZIEŃ-KUCZPSKA – STOŁECZNY WOPR
  • FAIR PLAY
    nagroda Doroty WAJSZCZAK, Pawła WAGNERA:
    Drużyna UKS PIRANIA TARGÓWEK
    za odstąpienie skrajnego toru nr 1 przed samym startem dla IKS AWF WARSZAWA
    WIELKI SZACUN”

Nagrody drużynowe

  1. UKS PIRANIA TARGÓWEK – 9632 m ( 10065 m)
  2. WARSAW MASTERS TEAM – 8270 m ( 8425 m)
  3. STUDENCI AWF WARSZAWA – 8220 m
  4. STOŁECZNE WOPR – 7700 m
  5. IKS AWF WARSZAWA – 7175m ( 8200 m)
  6. OSIR SPARTA GRODZISK MAZOWIECKI- 6715 m

W nawiasach wyniki z 2017 r.

Specjalne podziękowania przygotowaliśmy naszym oddanym Asystentom: Dominice Wagner ( niestety nieobecna- choroba zwyciężyła) i Adamowi Gołdzie – rosną nam przyszli Organizatorzy.

Na koniec organizatorzy przekazali zebrane dary dla OPS Domu Samotnej Matki na ręce jego Dyrektora.

Składamy serdeczne podziękowania osobom które pomagały nam w organizacji i przeprowadzeniu VIII Maratonu:

  • Ratownicy Stołecznego WOPR,
  • Pracownicy Pływalni Prawy Brzeg
  • Sędziowie z MZP

JESTESCIE WIELCY!

 

Sponsorzy

Teraz oni – SPONSORZY – bez nich nie byłoby VII Maratonu :

  • Marta Kościelecka i Piotr Hochół – BIW Ofice
  • Stanisław Zduńczyk -Stowarzyszenie „ Bezpieczna Młodość im GRZEGORA”
  • Paweł Cięciara – MAX MEAT
  • Paweł Błasiak – Prezes Stołecznego WOPR
  • Maria i Ireneusz Tondera – Prażanie
  • Edward Nowak – Muzeum Warszawy i Warszawskiej Pragi
  • Monika i Paweł Szczepańscy – Przyjaciele DOSIR
  • Pizzeria „ Prawy Brzeg”- Dorota Wiśniewska
  • Marek Kapilewicz
  • Krzysztof Załuska
  • Jarosław Stępkowski
  • Agencja Aktorska SKENE –Ewa Rączy
  • CLAR SYSTEM- Artur MACIEJEWSKI
  • „BUMAP” s. z o.o. Wojciech BUCOŃ
  • Kancelaria Prawna – Mecenas Marek HALSKI.

Serdeczne dzięki! I do zobaczenia za rok!

 

 

15 stycznia 2018 14:21

Komentarze