0

SGH zaprasza uczniów

Szkoła Główna Handowa
Szkoła Główna Handowa
fot. Panek (Wiki)

Do 17 września trwają zapisy na bezpłatne zajęcia dla uczniów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Trzy różne formaty zajęć dla trzech grup młodzieży.

Dla uczniów szkół podstawowych

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to program zajęć dla uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych, który ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz zachęcanie ich do bliższego zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi.

Marcin Dąbrowski, kierownik Działu Rozwoju Edukacji SGH organizującego projekt:

Znaczenie wiedzy ekonomicznej we współczesnym świecie zwiększa się, dysponowanie nią urasta do rangi podstawowej kompetencji, dlatego konieczna jest edukacja od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, a także umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to zadania, których realizację powinniśmy rozpoczynać już wśród uczniów szkół podstawowych. Wraz z naszymi Partnerami, dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego, działamy w tym zakresie już od 6 lat!

Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań obejmujących dwie godziny lekcyjne. Spotkania EUD mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Dzielą się na część teoretyczną, czyli wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich, oraz część praktyczną – warsztaty, podczas których każdy z uczestników ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego. W tej edycji będzie można dowiedzieć się między innymi, czym jest marketing, do czego potrzebni są ekonomiści, a także czy dla Polski korzystne będzie przystąpienie do strefy euro. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszym studentom.

EUD ma także ofertę skierowaną do rodziców. Jest to cykl zajęć poświęconych różnorakim zagadnieniom związanym z wychowaniem dzieci i kształtowaniem postaw przedsiębiorczych oraz kompetencji społecznych.

EUD działa od 2008 roku. Dotychczas z możliwości udziału w programie skorzystało 2101 uczennic i uczniów warszawskich szkół. W najnowszej edycji rozdanych zostanie 140 indeksów. Nabór na zajęcia będzie prowadzony w dniach 8–17 września br.

Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie: LINK

Dla gimnazjalistów.

Akademia Młodego Ekonomisty przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej.

Marcin Dąbrowski, kierownik Działu Rozwoju Edukacji SGH

„Celem programu jest popularyzacja edukacji ekonomicznej, kształtowanie u młodzieży postaw przedsiębiorczych, ale także rozwijanie umiejętności samodzielnego i twórczego myślenia, podejmowania decyzji i skutecznego komunikowania się”.

Cykl zajęć AME obejmuje sześć spotkań w semestrze, w okresie od września do grudnia br. Zajęcia prowadzone przez wykładowców akademickich dzielą się na część teoretyczną, warsztatową oraz dyskusję. W tym semestrze studenci będą mogli nauczyć się m.in. sztuki rozwiązywania konfliktów czy planowania kampanii promocyjnej oraz dowiedzą się, jak nie dać się zmanipulować reklamie.

Studentki i studenci AME otrzymują indeksy, w których zbierają stempelki potwierdzające udział zajęciach. Każdy uczestnik obecny na co najmniej 4 z 6 zajęć otrzymuje dyplom. Chętni mogą też napisać końcowy test z wiedzy ekonomicznej. Na najlepszych czeka wartościowa nagroda.

AME ma w swojej ofercie także cykl spotkań dla rodziców, podczas których mogą się oni dowiedzieć, jak rozmawiać z nastolatkami o problemach ekonomicznych i o tym, czym jest odpowiedzialna konsumpcja, a także jak wspierać miękkie kompetencje dziecka.

Dotychczas z możliwości udziału w programie skorzystało 1205 uczennic i uczniów warszawskich gimnazjów. W najnowszej edycji AME zostanie rozdanych 120 indeksów. Nabór na zajęcia będzie prowadzony w dniach 8–17 września br.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie: LINK

Dla licealistów

Dla licealistów przeznaczona jest Akademia Edukacji Menedżerskiej – kafeteria edukacyjna, która jest realizowana w całości formie online. W ramach oferty programowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w 50 wydarzeniach edukacyjnych realizowanych w takich formach jak: multimedialne filmy, wykłady e-learningowi, fora dyskusyjne, czaty, konkursy czy doradztwo biznesowe online. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez ekspertów SGH.

Formularz zapisów i więcej informacji na stronie: LINK.

8 września 2014 17:50
[fbcomments]