0

Spotkanie z fotografem

Emil Biliński - fotograf
Emil Biliński – fotograf
fot. Sklep Bez Nazwy

Spotkanie autorskie z fotografem Emilem Bilińskim w Sklepie Bez Nazwy na pięterku.

W sobotę 13. stycznia w godz. 11.00-13.00 w kreatywnej przestrzeni Wonder Photo Shop czyli w Sklepie bez nazwy przy pl. Konstytucji 5 w Warszawie, odbędzie się spotkanie z Emilem Bilińskim.

Znany fotograf i juror w popularnym programie telewizji Polsat #Supermodelka Plus Size będzie podpisywał kalendarze charytatywne Fundacji Gajusz. Emil Biliński jest autorem wszystkich 12 zdjęć z udziałem gwiazd i podopiecznych Fundacji, które możemy podziwiać w kalendarzu. 

Ola Gintrowska i Karolina Markowiak kalendarz Fundacji Gajusz
Ola Gintrowska i Karolina Markowiak – kalendarz Fundacji Gajusz
fot. Emil Biliński

Kalendarz powstał z okazji jubileuszu Fundacji Gajusz, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Emil Biliński i znani artyści włączyli się w projekt charytatywny, aby wesprzeć Fundację, prowadzącą na co dzień trzy hospicja dziecięce i ośrodek preadopcyjny. Bohaterami kalendarza są podopieczni Fundacji oraz znani artyści, m.in. Grażyna Wolszczak, Ireneusz Czop, czy Paulina Holtz. Wszystkie zdjęcia Emil Biliński wykonał w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Zbyszko” pod Łodzią, które posiada największą stadninę koni w regionie. Motywem przewodnim kalendarza są zatem te szlachetne zwierzęta oraz piękna przyroda.

Fundacja Gajusz z powodzeniem od 20 lat pomaga chorym dzieciom i ich rodzinom. Nie dziwi zatem fakt, że artyści bez wahania zaangażowali się w pomoc.

Emil Biliński wspomina początki projektu:

Cały projekt był bardzo spontaniczny. W środę dostałem telefon z zaproszeniem do współpracy, w czwartek byłem już na dokumentacji w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Zbyszko”, by obejrzeć obiekt, a w sobotę odbyła się pierwsza sesja zdjęciowa.

Ireneusz Czop i Maja Dzielska-Czop - kalendarz Fundacji Gajusz
Ireneusz Czop i Maja Dzielska-Czop – kalendarz Fundacji Gajusz
fot. Emil Biliński

Spotkanie z mistrzem obiektywu

Wydarzenie w Wonder Photo Shop będzie okazją do spotkania i rozmowy z fotografem oraz wspólnego zdjęcia. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowe foto z Emilem Bilińskim wykonane za pomocą instaxa przez team #Wonder (zespół Sklepu Bez Nazwy).

Mariusz Federowicz – założyciel Sklepu Bez Nazwy

Spotkanie z Emilem Bilińskim jest kontynuacją cyklu spotkań wokół sztuki fotografii, które cyklicznie organizujemy. Poprzednie z udziałem Jacka Boneckiego, Szymona Szcześniaka i Tomka Sikory cieszyły się dużym zainteresowaniem. Planujemy już kolejne tego typu wydarzenia.

#Wonder przestrzeń

Czyli Sklep bez nazwy

Wonder Photo Shop to globalny projekt Fujifilm polegający na koncepcji nowoczesnego storu fotograficznego. Salony znajdują się na całym świecie, m.in. w Tokio, Singapurze, Nowym Jorku, czy Toronto. Warszawski WPS jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce, a drugim w Europie. Wonder Photo Shop łączy w sobie ideę miejsca rozmów o kulturze i sztuce z kreatywnym concept storem (sklepem koncepcyjnym).

Byliśmy na otwarciu a nasza relację można zobaczyć w serwisie [LINK].

Zadzieje się

W czasie spotkania w Wonder Photo Shop Emil Biliński będzie składał autografy i dedykacje na prawdopodobnie największym w Polsce kalendarzu w formacie 100 cm x 70 cm. Kalendarze będzie można nabyć w Wonder Photo Shop zarówno w trakcie jak i po spotkaniu. Dochód z ich sprzedaży w całości zasili konto Fundacji Gajusz.

Emil Biliński - fotograf
Emil Biliński – fotograf
fot. Sklep Bez Nazwy

11 stycznia 2018 17:54

Komentarze