0

Pizza na kawałki, czyli szybka przekąska w drodze do pracy

Pizza
Pizza
fot. mat. prasowy

Dowiedz się, gdzie można taką dostać w Warszawie!

Wyprawa do Włoch mogłaby mocno zaskoczyć tych, którzy są przyzwyczajeni do typowo polskiej pizzy – na grubym cieście, zamawianej w dużym pudełku. W słonecznej Italii, owszem, można kupić całe danie. To jednak nie jedyna opcja, ponieważ pizza jest tam traktowana również jako szybka przekąska. Możesz po prostu wejść do pizzerii i poprosić tylko o jeden kawałek. Okazuje się, że i pizza w Warszawie zaczyna być gdzieniegdzie sprzedawana w takiej formie.

Pizza w kawałkach to nie tylko włoski wynalazek. Ta forma sprzedaży jest powszechna również w drugiej ojczyźnie tego dania, a więc w Nowym Jorku. Tam kosztujące zaledwie jednego dolara kawałki to prawdziwie kultowy fast food, bez którego nowojorczykom i turystom trudno byłoby się obejść. Rozwiązanie jest bardzo wygodne i szybkie – doskonałe np. w drodze do pracy czy też przerwie na uczelni. Jeśli nie masz ochoty na typowy street food w Warszawie i chcesz skosztować czegoś włoskiego, poszukaj i u nas pizzy na kawałki. Oto, gdzie możesz ją znaleźć.

Sieciówki w centrach handlowych

Pizza serwowana w Warszawie jest dostępna zarówno w niewielkich i klimatycznych trattoriach, jak i w dużych sieciach restauracyjnych. To właśnie te drugie, a zwłaszcza najpopularniejsza z nich, Pizza Hut, zaczęły serwować pizzę na kawałki już wiele lat temu. Zatem pizzy sprzedawanej w kawałkach możesz szukać w galeriach handlowych – tam, gdzie pizzeria udostępnia również bar, w którym na szybko można poprosić jedynie o kawałek placka. W ten sposób za kilka złotych skosztujesz wyśmienitej pepperoni, a także innych, bardziej wyszukanych smaków.

Przy głównych ulicach miasta

Jednym słowem – tam, gdzie panuje duży ruch. Po pizzę na kawałki nie będziesz się raczej specjalnie wybierał do niewielkiej knajpki położonej z dala od najbardziej popularnych arterii zakupowych. Podążaj więc za tłumem i rozglądaj się uważnie. Dostępna na kawałki pizza w Warszawie niewątpliwie będzie wystawiona do sprzedaży tak, że trudno będzie jej nie zauważyć. Czasem również znajdziesz ją serwowaną przez wyspecjalizowane piekarnie. Zwróć jednak wtedy uwagę na ciasto, na którym jest tak wypiekana. Prawdziwa włoska pizza to ta na cienkim i chrupiącym cieście.

W food truckach

Food trucki opanowały również stolicę – zarówno te, które stoją w tym samym miejscu (choćby pod Pałacem Kultury i Nauki), jak i te przemieszczające się i pojawiające podczas różnych festiwali kulinarnych. Wypatruj ich z uwagą, a na pewno znajdziesz nie tylko takie, które serwują burgery, frytki belgijskie czy kuchnią azjatycką, ale także takie z pizzą na kawałki.

Jeżeli jednak masz ochotę na nieco większą porcję pizzy – idealną np. na lunch w pracy, oszczędź sobie poszukiwań. Po prostu w drodze do pracy zamów przez aplikację w smartfonie pizzę z dostawą do biura. Dotrze do ciebie o wybranej godzinie i pozwoli zaspokoić głód. Przecież jeden kawałek to najczęściej stanowczo za mało.

28 grudnia 2017 09:44

Komentarze