0

Wystawa Jasmina Šoljanina

Jasmin Šoljanin - Wystawa Malarstwa
Jasmin Šoljanin – Wystawa Malarstwa
fot. MPawlik

W Galerii Fundacji Bolesława Biegasa odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jasmina Šoljanina.

Jasmin Šoljanin jest Serbem, który do Warszawy przyjechał w 1991 roku, jeszcze z Jugosławii.

Prócz malarstwa zajmuje się także aktorstwem, gra w piłkę nożną, miał swój zespół rockowy, a na kawie zna się jak mało kto w okolicy. Organizuje koncerty i wydarzenia związane z kulturą serbską, jest organizatorem i przewodnikiem wyjazdów turystycznych na Bałkany (Serbia, Bośnia, Czarnogóra), jest managerem kilku serbskich zespołów muzycznych na terenie Polski.

Malarstwem zajmuje się od młodych lat, malował już w Jugosławii. Wśród jego prac znajdziemy także ciekawe grafiki. Obrazy maluje farbami akrylowymi, a tematyka prac jest różna. Zobaczymy wśród nich portrety, pejzaże, kwiaty, ulice czy chwile uchwycone w kawiarni.

Jasmin jest praktycznie twórcą uniwersalnym choć, jak sam mówi, nie ukończył żadnej artystycznej uczelni. Co sonie wymyślisz, Jasmin namaluje.

Jedną z wiodących prac Jasmina Šoljanina jest poczet serbskich władców (28 portretów). Ważne miejsce w twórczości zajmują ikony, jednak to co lubi to ulice, kawiarnie i ludzie ze szczególnym uwzględnieniem kobiet.

Prace te cieszą oczy w wielu krajach. Trafiły m.in. do USA, Anglii, Francji, Włoch, Australii czy Indonezji. Były przedstawiane na wielu wystawach w Polsce.

Obrazy Jasmina biorą udział w aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pracę Kolorowa twarz wylicytowano za kwotę  34 100 zł

Kolorowa twarz - Jasmin Solianin
Kolorowa twarz – Jasmin Solianin
fot. WOŚP

Zapraszamy

  • do Galerii Sztuki i Muzeum im. B. Biegasa
  • w Al. Jerozolimskie nr 51
  • Wystawa trwa do 17 marca 2019 roku.

Wernisaż

2 marca 2019 16:44

Komentarze