0

Remonty czyli utrudnienia

Remonty i utrudnienia
Remonty – i utrudnienia
fot. ZDM

Musi być trudniej by było lepiej. Kilka informacji o utrudnieniach związanych z warszawskimi remontami.

Ulica Sokola

Od 12 września (wtorek) od ok. godz. 23:30 zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Sokolej i Zamoyskiego. Obecnie zamknięta dla ruchu jest ul. Zamoyskiego od Sokolej do Marcinkowskiego. Dodatkowo od nocy z 12 na 13 września wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Sokolej i J. Zamoyskiego. Dla autobusów utrzymana zostanie możliwość wyjazdu terenów błoni PGE Narodowego drogą wzdłuż nasypu kolejowego na ul. J. Zamoyskiego (i dalej w kierunku ul. Targowej). Objazdy zamkniętego skrzyżowania zostaną poprowadzone ulicami:

 • Marcinkowskiego
  – Targowa – Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa –
 • Kłopotowskiego.

Utrudnienia związane są z przebudową skrzyżowania i włączeniem nowo budowanego odcinka ulicy pomiędzy ul. Zamoyskiego i Targową. Potrwają do końca października.

Ulica Swojska

Od 8 września (piątek) od godz. 22:00 do 11 września (poniedziałek) do godz. 4:00 zamknięty dla ruchu będzie ciąg ulic Swojska – Janowiecka na odcinku od ul. Jesiotrowej do granicy miasta. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie z ul. Jesiotrową. Objazd wyłączonych z ruchu ulic zostanie poprowadzony ulicami:

 • Księcia Ziemowita
  – gen. T. Rozwadowskiego – Radzymińska –
 • Łodygowa.

Ulica Miodowa

9 września (sobota) wieczorem rozpocznie się remont ul. Miodowej i pl. Krasińskich. W pierwszym etapie prac plac budowy obejmie chodnik na pl. Krasińskich po stronie Sądu Najwyższego. Przystanek, na którym zatrzymują się autobusy jadące w kierunku Żoliborza będzie czynny. Dojście do niego będzie możliwe od pomnika Powstania Warszawskiego oraz od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Długą. Od strony skrzyżowania z ul. Świętojerską będzie można dojść do wejścia na parking podziemny. Ponadto na jezdni wyłączony z ruchu zostanie jeden pas (wzdłuż krawężnika) w stronę ul. Bonifraterskiej.

Ulica Zatorze

W trzy kolejne noce, z 11/12, z 12/13 i z 13/14 września w godz. 22:00–6:00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Zatorze pomiędzy ul. Wyczółki a Otomańską. Objazd zostanie poprowadzony ulicami:

 • Poleczki
  – Wirażowa – Cybernetyki – Obrzeżna –
 • Kłobucka.

Ulica Postępu

Od dziś od godz. 18:00 do 10 września (niedziela) do godz. 18:00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Postępu pomiędzy Marynarską a skrzyżowaniem z wjazdami na teren okolicznych biurowców. Nie będzie można dojechać do ul. Marynarskiej od Domaniewskiej. Natomiast jadący od strony ul. Cybernetyki na skrzyżowaniu z ul. Marynarską będą musieli skręcić w prawo lub w lewo. Objazd zamkniętego fragmentu ul. Postępu zostanie poprowadzony ulicami Domaniewską i Wołoską. Utrudnienia związane są z demontażem fragmentu torowiska tramwajowego i przebudową ciepłociągu. Taka organizacja ruchu zostanie wprowadzona również w kolejny weekend, 16-17 września.

Ulica Lazurowa

Dziś ok. godz. 21 planowana jest zmiana organizacji ruchu na ul. Lazurowej.
Ruch na odcinku pomiędzy ul. Sterniczą a Górczewską zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię zachodnią. Istniejąca jezdnia zostanie wyłączona z ruchu i rozpocznie się jej przebudowa. Za skrzyżowaniem z ul. Sterniczą w pasie dzielącym została wykonana przewiązka, przez którą kierowcy przejadą na nowo wybudowaną jezdnię. Na właściwą jezdnie wrócą przed skrzyżowaniem z ul. Górczewską. Na całym odcinku będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Warszawski Serwis Prasowy

8 września 2017 07:34

Komentarze