0

Do Bydgoszczy będę jeździł …

Łuczniczka Bydgoszcz - ONICO Warszawa

Udany start, mających duże ambicje w tym sezonie, siatkarzy Onico Warszawa.

ONICO Warszawa pokonało 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz (której trenerem jest poprzedni szkoleniowiec stołecznych siatkarzy Jakub Bednaruk) w pierwszym meczu nowego sezonu PlusLigi.

MVP spotkania wybrany został przyjmujący warszawskiej ekipy, Wojciech Włodarczyk. Kolejny mecz już w środę 4 października w Gdańsku.

Łuczniczka Bydgoszcz – ONICO

0:3

22:25, 18:25,18:25

O meczu:

Pierwsze spotkanie w sezonie 2017/2018 PlusLigi siatkarze ONICO rozpoczęli w składzie Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Jan Nowakowski, Nikola Gjorgiew, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona i Damian Wojtaszek. Stołecznych zawodników pod nieobecność trenera Antigi, który wraz z Sharone’m Vernonem-Evansem i reprezentacją Kanady walczy o medale strefy NORCECA, prowadził Fabio Storti, z kolei po drugiej stronie siatki znalazł się były szkoleniowiec ONICO, Jakub Bednaruk. Początek meczu należał do warszawian, którzy m.in. dzięki skutecznej zagrywce Gjorgiewa (trzy serwisy z rzędu powyżej 100 km/h) prowadzili już 7:2. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, w czym pomagał im dobrze funkcjonujący blok – Łuczniczka prowadziła już nawet 16:15, co tylko podrażniło naszych siatkarzy. Szybko zdobyte trzy punkty pozwoliły ponownie wyjść na prowadzenie, a niewielka przewaga została utrzymana do końca partii, którą ONICO wygrało ostatecznie 25:22.

Druga partia miał już zdecydowanie bardziej wyrównany początek, choć zawodnicy ONICO – dzięki poprawie skuteczności ataku – kontrolowali boiskowe wydarzenia, nieustannie prowadząc 2-3 punktami. Najmocniejszą stroną stołecznych była zagrywka, a w połowie seta ogromne problemy rywalom sprawiały piekielnie mocne ataki, w tym z drugiej linii, Bartosza Kwolka, które pozwoliły ekipie z Warszawy „odjechać” na sześć punktów. Łuczniczce tej przewagi nie udało się już zniwelować i druga partia również padła łupem faworyzowanych gości (25:18). W kolejnym secie do stanu 10:10 obie ekipy szły punkt za punkt. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się po dwóch pojedynczych blokach Wrony i Włodarczyka, które podcięły skrzydła drużynie z Bydgoszczy i pozwoliły wypracować znaczącą przewagę. ONICO wygrało trzecią partię do 18 i cały mecz 3:0, udanie rozpoczynając nowy sezon PlusLigi. Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają już w środę 4 października w Gdańsku.