0

28. Finał WOŚP dobiegł końca – deklarowana kwota z rekordem!

28. Finał WOŚP
fot. Marcin Banaszkiewicz

Zakończył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarowana kwota na zakończenie finału to: 115 362 894 zł. To nowy rekord, udało się zebrać ponad 20 milionów więcej niż rok temu. Ostateczną kwotę poznamy 8 marca.

To był dzień pełen wrażeń i emocji. Statek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy płynął przez cały świat! Już dziś wiadomo, że 28 Finał zapisze się w historii jako rekordowy i bezpieczny.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach w Polsce i na świecie. Kwestowało prawie 120 tysięcy wolontariuszy.

Hasło 28. Finału brzmiało: „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zebrane środki zostaną przeznaczone „na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji”.

Światełko do Nieba

Godzina 20.00 to moment wyczekiwany przez setki tysięcy wolontariuszy i darczyńców. To chwila, w której tysiące świateł mknie do nieba. W tym roku Światełko rozpoczęło się w Gdańsku. Jurek Owsiak rozpoczął je słowami:

Łączymy się teraz z Gdańskiem i czekamy na ważne słowa i ważne wspomnienia. Pamiętajcie, że ten dzień jest po to, abyśmy mogli być razem!

Na scenie przed Europejskim Centrum Solidarności rozbrzmiał utwór „Sound of silence”, który przed rokiem stał się nieoficjalnym hymnem gdańskiej żałoby po śmierci Pawła Adamowicza.

13 stycznia 2020 06:48