0

Ile zarabiają pracownicy agencji PR w Warszawie?

fot. mat. prasowy

Jakie wynagrodzenie miesięczne uzyskuje senior advisor, a na jakie może liczyć stażysta w jednej z największych firm PR-owych w stołecznej branży marketingowej?

Agencja PR-owa MSL Group postanowiła odpowiedzieć na to pytanie i rozwiać pojawiające się wątpliwości. Ujawniła, ile zarabiają jej pracownicy, zajmujący różne stanowiska.

Od 3 do 15 tys. zł

Agencja MSL Group ujawniła, że najniższe wynagrodzenie uzyskują nowi pracownicy, bez doświadczenia. Otrzymują wynagrodzenie w przedziale od 3100 do 3875 zł brutto. Najwięcej zarabiają zaś Senior Advisorzy – nawet 15 tys. zł brutto miesięcznie. Za pracę w Warszawie specjaliści w agencji PR otrzymują pensję 5875 zł brutto, jeśli rzetelnie wykonują swoją pracę i mają co najmniej 3-letni staż. Stanowisko Account Executive wiąże się z wynagrodzeniem w przedziale 3800-4750 zł. Powyżej średniej krajowej zarabiają specjaliści o stażu pracy powyżej 3 lat. Jeśli staż jest dłuższy niż 5 lat, można zostać w Agencji MSL Group ekspertem lub menadżerem, a to wiąże się z otrzymaniem podwyżki. Najsłabsi eksperci i menadżerowie zarabiają od 5800 zł do 7250 zł brutto miesięcznie.

Im dłużej pracuje się w agencji, tym wyższe wynagrodzenie z czasem można osiągnąć na poszczególnych stanowiskach. Osoby z 8-letnim doświadczeniem mogą otrzymywać wypłatę w wysokości od 7200 do nawet 10 000 zł brutto.

Najwięcej wśród ekspertów może zarobić Senior Advisor z ponad 10-letnim stażem pracy. Uzyskuje wynagrodzenie w przedziale od 12 do 15 tys. zł miesięcznie. Senior Account Manager ze stażem od 10 do 12 lat w tej samej agencji dostaje od 9 000 do 11 250 zł brutto na miesiąc. Najlepiej wśród menadżerów zarabia Account Director – od 11 do 14,3 tys. zł, przy czym pracuje od co najmniej 12 lat.

Praca w PR i IT poszukiwana

Agencja MSL Group wskazała, jakie zarobki mają jej pracownicy, a jej oferty pracy w Warszawie są poszukiwane przez osoby, które chciałyby nie tylko tyle zarabiać, ale i pracować w renomowanej firmie na stołecznym rynku marketingowym.

Kolejnymi ofertami pracy w Warszawie, na które od razu odpowiada wielu chętnych, są te dla informatyków. Połowa z nich, według badania przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak, uzyskuje pensję miesięczną w wysokości 5700 zł brutto.

3 lutego 2017 11:43

Komentarze