0

Kanalizacja na ul. Baletowej

Wodna ul;ica
fot. pexels-photo

Lech Jaworski radny Warszawy, niczym Kopernik Ziemię, poruszył ciała w urzędach by zakręciły się wokół kanalizacji jak tancerze w grupie baletowej.

Kałuże, które powstają na ulicy Baletowej po każdym większym deszczu, nie pozwalają mieszkańcom normalnie się tam poruszać.

Radny Lech Jaworski dowiedział się, że:

W przyszłym roku mają ruszyć przygotowania do budowy kanalizacji na ul. Baletowej na Ursynowie.

O przyspieszenie budowy kanalizacji apelowali niejednokrotnie zarówno dzielnicowi radni, jak również aktywiści i mieszkańcy Zielonego Ursynowa. W sieci pojawiały się zdjęcia i filmy, na których widać było, jak trudno jest przejść lub przejechać zalaną ulicą.

Na prośbę radnego Lecha Jaworskiego z wnioskiem o przeanalizowanie możliwości wygospodarowania środków na budowę kanalizacji deszczowej na ul. Baletowej zwróciła się do Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Miasta oraz Zarządu Dróg Miejskich wiceprezydent Renata Kaznowska.

W odpowiedzi na interpelację radnego Jaworskiego wiceprezydent napisała

Wstępnie oszacowano, że koszty budowy kanalizacji oraz robót związanych z rozbiórką oraz odtworzeniem infrastruktury drogowej wyniosą 5,5 mln zł. Wiąże się to z wprowadzeniem do Wieloletniej Prognozy Finansowej m. st. Warszawy nowego zadania inwestycyjnego.

Zarząd Dróg Miejskich postanowił rozpocząć przygotowania do tej inwestycji.
Jak dowiedział się radny, w przyszłym roku drogowcy przygotują kosztorys tej budowy, być może uda się im też stworzyć projekt budowlany. W następnych latach miałaby ruszyć budowa tej – tak długo oczekiwanej – kanalizacji.

Radny Lech Jaworski:

Mam nadzieję, że zostanie ona zbudowana jak najszybciej, bo w tym miejscu jest naprawdę pilnie potrzebna. Będę trzymał rękę na pulsie i co kilka tygodni sprawdzał, na jakim etapie są te prace.

24 października 2017 09:28

Komentarze