Polonia awansuje do III ligi! Jesienią znów derby z Legią!

Awans Polonii do III ligi
Polonia awansuje do III ligi – Pierwszy sukces odrodzonej Polonii
fot. www.polonia.waw.pl

Dzięki wyjazdowej wygranej 4:2 z MKS-em Przasnysz, zawodnicy „Czarnych Koszul”, zaledwie rok po katastrofie i karnej degradacji do prowincjonalnej IV ligi, wywalczyli nie bez kłopotu promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. 

Czerwiec zeszłego roku był jednym z najgorszych miesięcy w ponad 100-letniej historii zasłużonego klubu z Konwiktorskiej. Polonistów wówczas na pożegnalnym na wiele lat meczu w ekstraklasie, żegnał przeszło sześciotysięczny tłum, by po letnich i zimowych zawirowaniach, znów piąć się w hierarchii krajowego futbolu.

Start w rundzie jesiennej, i w ogóle w całym sezonie 2013/2014, był możliwy tylko dzięki wiernym i ofiarnym kibicom, którzy wykupili ok. tysiąca karnetów, czym też zapewnili swoim ulubieńcom budżet na bieżące rozgrywki, który wyniósł prawie ćwierć miliona zł.

Sukces nie przyszedł łatwo, gdyż 6 miesięcy temu podopieczni byłego zawodnika, i m.in mistrza Polski z początku dekady – Piotra Dziewickiego – tracili do liderującego wówczas Bugu Wyszków kilka punktów. Bug Wyszków w poprzedniej rundzie poniósł tylko jedna porażkę, przy aż czterech porażkach Polonistów. Z tych porażek dwie zostały poniesione z rezerwami pierwszoligowej Wisły Płock, w barwach której występowali głównie zawodnicy  zaplecza ekstraklasy.

Zimą w Polonii poczyniono poważne wzmocnienia. Przyszli m.in dwaj zawodnicy bezpośredniego rywala do awansu i dopiero kilka kolejek temu Polonia wyszła na szczyt tabeli, którego nie oddała aż do dziś. Mając obecnie 4 pkt. przewagi, przysporzyła kibicom wiele satysfakcji. Zresztą nie więcej niż trosk przez ostatnie tygodnie, kiedy to Bug Wyszków szedł z nią łeb w łeb, mając często niepisane wsparcie sędziów pokazujących zawodnikom kolorowe kartki. Nie raz koloru czerwonego.

14 czerwca 2014 22:36

Komentarze