0

Zaproszenia na weekend

Parada wiślana - wspomnienie Święta Wisły
Parada wiślana – wspomnienie Święta Wisły
fot. MPawlik

Nieparzysty tydzień września nieparzysty dzień, nieparzysta liczba zaproszeń, bo 31, w różne zakamarki Warszawy.

WARSZAWA
16 września (sobota) w Warszawie odbywać się będzie trzecia edycja Nocy Świątyń. Tego wieczora drzwi świątyń różnych wyznań i wspólnot religijnych otworzą się przed wszystkimi zwiedzającymi. Noc Świątyń jest organizowana w ramach obchodów Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój, które przypadają 21 września. W Warszawie dostępne będą m.in.: Centrum Kultury Muzułmańskiej, Centrum Wiary Baha’i, Gurudwara Singh Sabha, Ośrodek Kultury Muzułmańskiej, Synagoga im. Nożyków i Zbór Kościoła Zielonoświątkowego.

ŚRÓDMIEŚCIE
16 września (sobota) o godz. 8 na Torwarze (ul. Łazienkowska 6a) rozpocznie się Warsaw Cup – turniej taekwondo olimpijskiego w randze Pucharu Świata. Stolicę odwiedzi 1050 najlepszych zawodników globu, by walczyć o medale i rankingowe punkty. Taekwondziści w Warszawie rywalizować będą w aż 56 kategoriach wagowych – seniorzy w 16, kadeci i juniorzy w 20 kategoriach. W sumie do zdobycia w stolicy będą aż 224 medale. Wstęp na turniej będzie niebiletowany.

BEMOWO
16 września (sobota) w godz. 9–17 i 17 września (niedziela) w godz. 9–15 na Warszawskim Bazarze Motocyklowym przy ul. Powstańców Śląskich 127 zacznie się Mototarg. Organizatorzy zapraszają wszystkich pragnących kupić bądź sprzedać motocykl, skuter, części motocyklowe, ubrania, oraz akcesoria. „Zapraszamy również wielbicieli militariów oraz aut zabytkowych” – zachęcają. Bilet wstępu będzie kosztował 12 zł.

15 września 2017 12:51