0

Zaproszenia na weekend

Polski Fiar 125p Pick-up
Polski Fiar 125p Pick-up – socjalistyczny samochód w socrealistycznym sąsiedztwie MDM-u w XXI wieku
fot. MPawlik

Dziś mniej zaproszeń ale treściwie z przewagą smakowych. Nawet Dzień Węgierski zapowiada się w miarę smacznie.

URSUS
21 października (sobota) w godz. 9.30–14.30 na terenie SP Nr 14 przy ul. Sosnkowskiego 10 odbędzie się Dzień Otwarty Miasteczka Ruchu Drogowego. Najmłodsi uczestnicy dróg będą mieli możliwość doskonalenia jazdy na rowerze, przejścia instruktażu i poznania zasad poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami pod okiem przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

WILANÓW
21 października (sobota) w godz. 9.30–11.30 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędą się warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu – „W staropolskiej kuchni”. Co jedli ludzie w dawnej Rzeczypospolitej? Jakie były ulubione smaki Polaków? Które potrawy były najbardziej znane na polskich stołach? Tego dowiedzą się uczestnicy zajęć. Udział bezpłatny, rezerwacja miejsca pod adresem: mwalewska@muzeum-wilanow.pl.

BIAŁOŁĘKA
21 października (sobota) w godz. 11–20 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Vincenta van Gogha 1 oraz ul. Głębockiej 66 odbędzie się Dzień Węgierski. Wśród atrakcji: rodzinna gra miejska „Węgierski album”, koncert i warsztaty „Joszko Broda i czterdzieści instrumentów z Karpat, czyli co robi róg węgierski w Polsce” i koncert Joszko Brody „Polsko-węgierski”. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE
21 października (sobota) o godz. 12 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędą się czwarte urodziny inicjatywy lokalnej. Jak wiadomo, nie ma urodzin bez ciasta, kawy i gości. Dlatego, tegoroczne świętowanie będzie okazją by porozmawiać o swoich pomysłach na lokalne działanie, skonsultować je z naszymi ekspertami i poznać osoby, które już zrealizowały inicjatywę lokalną – zapraszają organizatorzy.

ŚRÓDMIEŚCIE
21 października (sobota) o godz. 15 w Stacji Muranów przy ul. Andersa 13 warsztatem „Drzewa mówią”, który poprowadzi dr Patrycja Dołowy, zainaugurowany zostanie projekt „Mirabelka wraca na Muranów”. „Mirabelka wraca na Muranów” to międzypokoleniowe działanie przygotowujące do zasadzenia krzewu mirabelki – świadka historii, który rósł na Muranowie przed wojną, przetrwał getto i dotrwał do czasów powojennych, ale został ścięty w związku z inwestycją realizowaną w podwórku przy ulicy Wałowej. Szczepkę mirabelki udało się uzyskać dzięki jednemu z byłych mieszkańców Muranowa, który kilka lat temu wyhodował przed swoim domem młodą mirabelkę z pestek starej.

ŚRÓDMIEŚCIE
21 i 22 października w Akwarium Jazz Clubie przy Krakowskim Przedmieściu 60A (skwer Hoovera) odbędzie się Kongres Świeckości. To wydarzenie zaplanowane w reakcji na postępującą klerykalizację kraju, zmierzającą do podporządkowania wszystkich sfer działalności państwa i aktywności obywateli nauczaniu Kościoła katolickiego. Zadaniem Kongresu będzie diagnoza aktualnych stosunków państwo-kościół oraz wypracowanie drogi dojścia do świeckiego państwa – zapowiadają organizatorzy. Wstęp na Kongres Świeckości jest wolny, ale obowiązuje rejestracja – zgłoszenie z podaniem imienia i nazwiska uczestnika/uczestniczki należy wysłać na adres: rejestracja.ks@gmail.com.

ŚRÓDMIEŚCIE
22 października (niedziela) w godz. 11–19 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 odbędą się targi kulinarne „Warszawski smak”. Na targach znajdą się warszawskie restauracje z kuchniami całego świata – porcje degustacyjne jak i pełne dania obiadowe, dania wytrawne jak i słodkości,lokalni producenci z wyjątkowymi produktami najlepszej jakości od wędlin i serów po wyjątkowe i oryginalne przetwory, na słodko i słono, kawa, napoje bezalkoholowe jak i polskie browary, nalewki i wina oraz wszystko, co potrzebne do kuchni i gotowania.

ŚRÓDMIEŚCIE
23 października (poniedziałek) o godz. 18 w Menora InfoPunkcie przy pl. Grzybowskim 2 odbędą się warsztaty kulinarne z duetem Gefilteria. To nowy projekt Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Menora InfoPunkt, które zapraszają do dyskusji nad kuchnią żydowską. Specjalnie na zaproszenie organizatorów do Polski z Nowego Jorku przyjadą Liz Alpern i Jeffrey Yoskowitz, tworzący duet Gefilteria, który popularyzuje kuchnię żydowską z Europy Wschodniej i przystosowuje tradycyjne dania do smaków i oczekiwań młodego pokolenia. W projekcie wezmą także udział Aleksander Baron i Malka Kafka. Kolejne spotkania odbywać się będą od 25 do 27 października.

20 października 2017 09:55

Komentarze