0

Projekt Warszawa: komplet punktów na inaugurację

PROJEKT WARSZAWA - MKS BEDZIN
fot. MARCIN BANASZKIEWICZ

Siatkarze Projektu Warszawa pokonali w pierwszej kolejce nowego sezonu PlusLigi MKS Będzin 3:1.

MVP rywalizacji w hali COS Torwar wybrany został rozgrywający stołecznych, Antoine Brizard.

Mecz 1. kolejki PlusLigi był dla Andrei Anastasiego i aż sześciu zawodników Projektu pierwszym domowym spotkaniem z warszawską publicznością. Stołeczni chcieli od zwycięstwa zacząć ligowe rozgrywki i byli faworytem starcia z MKS-em, którego poprowadził dobrze znany w hali Torwar Jakub Bednaruk. W porównaniu do starcia o Superpuchar Polski, siatkarze Projektu rozpoczęli z jedną zmianą w wyjściowym składzie – Kubę Kowalczyka zastąpił Jan Król.

Stołeczni od samego początku narzucili swoje warunki i stopniowo „odjeżdzali” rywalom, skutecznie radząc sobie zarówno w ataku, jak i bloku. W pewnym momencie wydawało się wręcz, że droga do zwycięstwa jest niezwykle prosta – stołeczni prowadzili 20:13, ale w drugiej części seta to goście zaczęli dochodzić do głosu i odrabiać straty. Na szczęście nie zbliżyli się na tyle, aby wydrzeć zwycięstwo, o którym asem serwisowym przesądził Kuba Kowalczyk.

Początek drugiego seta był zdecydowanie bardziej wyrównany i z biegiem czasu niewiele się zmieniało – obie ekipy szły łeb w łeb, trenerzy nie przeprowadzali zmian, więc kluczowe wydawało się to, kto zachowa więcej zimnej krwi. O pierwszy czas, przy stanie 16:18, poprosił Andrea Anastasi – niestety po krótkiej przerwie stołeczni stracili kolejne pięć punktów i do rywali tracili aż siedem „oczek”. Na boisku pojawił się Michał Kozłowski, ale rozpędzony Będzin nie dał sobie odebrać wygranej w tej partii (18:25).

Trzecia odsłona gry miała niemal bliźniaczo podobny przebieg – graliśmy punkt za punkt, w ekipie rywali świetnie spisywał się Michał Superlak i do stanu 19:19 mieliśmy „nieustanny remis”. Później ożywił się warszawski blok, który utrudniał przyjezdnym skuteczne kończenie akcji, co pozwoliło podopiecznym Andrei Anastasiego wyprowadzać kontry i po wygraniu seta 25:22 wrócić na prowadzenie 2:1.

Czwarty i ostatni set był dla odmiany… równie zacięty. Walka o wygraną toczyła się niemal do samego końca, kiedy to dzięki dobrej zagrywce, pojedynczemu blokowi Brizarda i sytuacyjnej piłce Tillie’ego udało się przechylić zwycięstwa szalę na stronę gospodarzy. MVP rywalizacji wybrany został francuski rozgrywający, Antoine Brizard.

Projekt Warszawa – MKS Będzin

3:1

(25:20, 18:25, 25:22, 25:22)

MVP: Antoine Brizard

Projekt Warszawa:
Kwolek, Król, Wrona, Tillie, Brizard, Nowakowski, Wojtaszek (L) – Kowalczyk, Kozłowski, Niemiec, Grobelny
Trener: Andrea Anastasi

MKS Będzin:
Sobański, Sanders, Dryja, Superlak, Sossenheimer, Gunia, Potera (L) – Fornal, Buczek, Ratajczak, Schmidt, Faryna
Trener: Jakub Bednaruk

Biuro Prasowe Projekt Warszawa

Fotoreportaż: Marcin Banaszkiewicz

27 października 2019 09:46