0

Zaproszenia na weekend

Plac Unii Lubelskiej - Kamienica Jana Łaskiego i wschodnia Rogatka Mokotowska
Plac Unii Lubelskiej – Kamienica Jana Łaskiego i wschodnia Rogatka Mokotowska
fot. MPawlik

Piękny wrzesień w pełni i za chwilę zaczniemy Złotą Polską Jesień. Korzystajmy ile wlezie.

W PLENERZE

BIELANY
W sobotę w godz. 13–22 w parku Olszyna odbędzie się piknik w stylu Slow Life – Żegnaj Lato na Bielanach. W strefie sportowo-rekreacyjnej będą prezentować się organizacje pozarządowe działające na Bielanach w sferze sportu oraz będą odbywać się nabory do klubów sportowych. Na boisku obiektu „Syrenka” odbędą się: mecz pokazowy, turniej piłkarski dla najmłodszych oraz będzie możliwość treningu z drużyną mistrzów Polski w hokeju na trawie. Ponadto będzie wiele konkurencji sprawnościowych dla uczestników pikniku. Nie zabraknie oczywiście dmuchańców, gier i animacji dla najmłodszych. Natomiast w strefie eko będzie wiele gier i zabaw propagujących proekologiczne zachowanie nie tylko wśród najmłodszych, m.in. plenerowe laboratorium, recyklingowy zwierzyniec, edukacyjne gry i zabawy o tematyce leśno-przyrodniczej, ekologiczna gra planszowa czy ekologiczne koło fortuny. Będzie także edukacyjne stoisko Sowia Dziupla, na którym będzie można dowiedzieć się m.in. o zwyczajach sów. Występy i animacje nawiązujące do rekreacji w klimacie starej Warszawy zapewni Grupa Teatralna Warszawiaki – zachęcają organizatorzy.

WARSZAWA
W sobotę i niedzielę odbywać się będzie XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy. Festiwal Sztuka Ulicy jest wydarzeniem artystycznym realizowanym w miejskiej przestrzeni publicznej Warszawy od 1993 r. Co roku gromadzi on artystów z Polski i ze świata oraz publiczność. Prezentacje z dziedziny sztuk performatywnych, a w szczególności teatru, tworzą wyrazisty i barwny kalejdoskop doświadczeń i przemyśleń artystycznych zaprezentowanych na otwartej scenie Warszawy, jej ulicach i w parkach. Więcej na temat festiwalu znajduje się na stronie: www.sztukaulicy.pl.

MOKOTÓW
W sobotę i niedzielę w godz. 10–18 na Polu Mokotowskim odbędzie się wielki rodzinny piknik „Europa zmienia Warszawę”. To siódma edycja imprezy, podczas której zaprezentowane zostanie, w jaki sposób członkostwo w Unii Europejskiej wpłynęło i wpływa na rozwój Warszawy. Na Polu Mokotowskim, nieopodal zbiornika wodnego, powstanie miasteczko namiotowe, gdzie mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektami współfinansowanymi ze środków UE. Prezentacje, warsztaty, pokazy i animacje przygotowało aż 40 instytucji, w tym Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie, Centrum Nauki Kopernik, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego, Światowe Centrum Słuchu, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu, Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, Teatr Powszechny oraz Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Najciekawsze projekty zrealizowane w stolicy ze środków unijnych zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie fotograficznej. Ponadto, w ramach „europejskiego miasteczka obywatelskiego”, będzie można liczyć na darmowe porady i profesjonalne, indywidualne wsparcie doświadczonych ekspertów, konsultantów i prawników.

WOLA
W niedzielę o godz. 10 w parku Moczydło rozpocznie się gra miejska „Wola w filmie”. Uczestnicy będą musieli odnaleźć stanowiska, na których będą czekać „tajni agenci” z zagadkami i zadaniami do wykonania. Po grze będzie można odpocząć w parku Sowińskiego, gdzie o godz. 12 rozpocznie się piknik „Wola na nowo odkrywana”. W programie m.in. konkursy z nagrodami, wspomnienia z Woli, opowieści o przyłączeniu Woli do Warszawy, warsztat kolażowy.

SPORT

ZĄBKI
W sobotę na stadionie MOSiR Ząbki odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego Polska vs Szwecja. „6 sierpnia br. na boisku Centrum Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie nasza reprezentacja zagrała z szóstymi w rankingu naszego kontynentu Duńczykami, ulegając im jedynie dwoma punktami. Wynik 35:37 był nie lada niespodzianką, a forma rozgrywającego Bartosza Dziedzica oraz jego kolegów z formacji ataku napawa wielkim optymizmem przed starciem z niebiesko-żółtymi. Biało-czerwoni są zdeterminowani, by pokazać, że przygotowania do przyszłorocznych The World Games we Wrocławiu są na właściwych torach” – informuje Polska Liga Futbolu Amerykańskiego.

BIAŁOŁĘKA
W sobotę o godz. 10 na boiskach zewnętrznych Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Strumykowej 21 odbędzie się Turniej Piłki Nożnej w kategorii OPEN (rok urodzenia 2000 i starsi). Do turnieju mogą zgłaszać się zespoły składające się pięciu zawodników w polu plus bramkarz + maksymalnie dwóch rezerwowych. Udział w turnieju jest bezpłatny. Każda z drużyn musi mieć pełnoletniego opiekuna (kapitana). Zgłoszenia drużyn zawierające: nazwę drużyny, imiona i nazwiska oraz rok urodzenia zawodników, imię i nazwisko pełnoletniego opiekuna (kapitana) drużyny należy wysyłać drogą e-mailową do piątku 9 września do godz.14 na adres: pilkanozna@bos.waw.pl.

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę w godz. 10–22 na PGE Narodowym zorganizowane zostanie światowe centrum badmintona. Na płycie stadionu zainstalowanych zostanie ponad 50 profesjonalnych kortów do badmintona, na których wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w przygotowanych atrakcjach. Wszystko to w ramach Narodowego Dnia Badmintona, który organizowany jest przez Fundację Polskiego Związku Badmintona.

BIELANY
W sobotę o godz. 15 przy ul. Marymonckiej 42 Hutnik Warszawa zmierzy się z Unią Warszawa w meczu 9. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. W obecnym sezonie Unia zajmuje 18. miejsce z pięcioma punktami, jednak ma dwa zaległe spotkania do rozegrania. Zespół z Warszawy przekłada swoje spotkania ze względu na remont murawy. Unia w roli gospodarza będzie występować na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Obrońców Tobruku. Dotychczas nasz rywal raz wygrał, dwukrotnie remisował i trzy razy przegrał. Bilans bramkowy Unii to 7-11. Hutnik znajduje się na siódmej pozycji z dorobkiem 14 pkt. Hutnicy odnieśli cztery zwycięstwa, dwukrotnie remisowali i doznali dwóch porażek. Ich bilans goli to 13-8.

PRAGA-POŁUDNIE
W niedzielę w Muszli Koncertowej w parku Skaryszewskim odbędzie się Turniej w Karate Tradycyjnym o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe „Praga-Cup”. Turniej jest jednym z etapów przygotowania do Pucharu Świata Dzieci i Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów 2016. Program: godz. 12 – konkurencje dziecięce; godz. 15 – konkurencje kadetów i juniorów.

WYCIECZKI

OTWOCK
W sobotę o godz. 11 na peronie stacji PKP Otwock rozpocznie się wycieczka rowerowa „Przedwojenny Otwock”. „Zapraszam na rowerową wycieczkę po niezwykle klimatycznym i bogatym w historie Otwocku. Podziwiając najpiękniejsze świdermajery, poznamy początki tutejszej wilegiatury. Odwiedzimy najsłynniejsze otwockie szpitale, sanatoria i uzdrowiska (m.in. dr. Przygody, Józefa Geislera, Olin, Wojskowe, Brijus, Magistrackie i Abrama Górewicza). Poznamy modernistyczne perły Śródborowa i mroczne sekrety Soplicowa z czasów PRL. Zatrzymamy się u stóp legendarnego Meranu. Zobaczymy jeden z najpiękniejszych żydowskich cmentarzy na Mazowszu. Jakie inne kolejki, poza Karczewską, kursowały po Otwocku? Gdzie Irena Sendlerowa nauczyła się języka jidysz? Dlaczego żydowskie getto w Otwocku było wyjątkowe w całej Polsce? Czy »Zofiówka« jest przeklęta? Kogo odwiedzał w Otwocku Kim Ir Sen? Gdzie na spacer chodził Józef Piłsudski, a na grzyby Władysław Gomułka? Dlaczego Adamowi Michnikowi nie udało się nie dopuścić do podpalenia posterunku MO? To wszystko i dużo więcej na wycieczce” – opisuje przewodnik. Gość specjalny: Mariusz Prządak.

MOKOTÓW
W sobotę o godz. 13 przed wejściem do parku Królikarnia przy ul. Puławskiej 113a rozpocznie się spacer „Królikarnia i okolice”. Uczestnicy dowiedzą się: skąd wzięła się nazwa Królikarnia, co to za niebieski ptak uwił sobie gniazdo w dawnej Królikarni, czemu pan na Nieborowie nabył Królikarnię, jaki związek z Królikarnią ma Instytut Moralnie Zaniedbanych Dzieci, co stało się z Królikarnią w czasie II wojny światowej. Udział kosztuje 10 zł.

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę o godz. 15 na przystanku Przyczółek Grochowski 04 rozpocznie się wycieczka „Przyczółek Grochowski i okolice”. „Najdłuższy budynek w Warszawie, realizacja wizji Oskara Hansena, architekta w Skandynawii do dziś stawianego na równi z Le Corbusierem. Wijący się gmach o długości ponad półtora kilometra miał być małą realizacją Linearnego Systemu Ciągłego, utopijnej wizji przebudowy całej Polski i odejścia od miast koncentrycznych, w których ludzie zmuszeni byli gnieździć się od średniowiecza. Na Przyczółku projekt zrealizowano w warunkach tandetniejącej Polski Ludowej, co dało początek historiom lepszym niż te z »Alternatywy 4«. Zobaczymy też kawałek Gocławia na tyle malowniczy, że zagrał niedawno w dwóch bardzo głośnych filmów, oraz ostatnie pozostałości po wsi Gocław, której drewniane obejścia jeszcze pięć lat temu stały po obu stronach ul. Międzyborskiej” – opisują organizatorzy.

MOKOTÓW
W niedzielę o godz. 13 w parku Dreszera przy ul. Puławskiej przy pomniku Mokotów Walczący 1944 rozpocznie się spacer „Na ulicach powstańczej Warszawy: Mokotów”. „Mokotów walczył do 27 września. Dłużej wytrwały jedynie Żoliborz i Śródmieście. Przez 57 dni pułk Baszta bronił tej pięknej dzielnicy przed niemieckim naporem, osłaniając przy tym centrum miasta. Miejsca tej heroicznej i bohaterskiej walki zostaną przybliżone w trakcie niedzielnego spotkania” – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

PRUSZKÓW
W niedzielę o godz. 14.30 na pl. Jana Pawła II przy siedzibie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie rozpocznie się spacer „100 lat Pruszkowa w pigułce”. Podczas spaceru uczestnicy usłyszą, jak Pruszków zmieniał się na przestrzeni ostatnich 100 lat, oraz poznają historie najbardziej znanych pruszkowskich budowli sakralnych, fabryk i szkół. Przewodnik opowie również o historii pałacu, parku i oranżerii Potulickich – dawnych właścicieli Pruszkowa. Na trasie spaceru przewidziano wiele punktów, tj. kościół św. Kazimierza, fabryka Ultramaryny i Porcelit, synagoga przy ul. Prusa, park i pałac Sokoła, licea Kościuszki i Zana, fabryka Ołówków Majewskiego oraz Dworzec Kolejowy. Spacer potrwa około trzech godzin. Wstęp wolny.

WESOŁA
W niedzielę o godz. 15 na peronie przystanku kolejowego Warszawa-Anin rozpocznie się wycieczka „Anin: poza trzewia Lewiatana”. „Zaprojektowany na początku XX w. jako miasto ogród, najbliżej Warszawy położony pośród letnisk linii otwockiej, wkrótce stał się popularnym miejscem zamieszkania. Na wycieczce zobaczymy, gdzie mieszkali Tuwim, Gałczyński, Zaruba czy Piotr Jaroszewicz. Gdzie Andrzej Wajda kręcił »Kronikę Wypadków Miłosnych«, a gdzie była filmowana apteka w serialu »Klan«? Będzie można zobaczyć także, czym różni się styl świdermajer od stylu zakopiańskiego, oraz dużo innej, ciekawej architektury willowej” – opisują organizatorzy.

MUZEA I WYSTAWY

WILANÓW
W sobotę w godz. 10–15 na przedpolu Muzeum Króla Jana w Wilanowie odbywać się będą warsztaty „Pszczoły na królewskiej grządce”. Uczestnicy warsztatów będą mogli odkryć dawno zapomniane odmiany owoców i warzyw, które były uprawiane na królewskich grządkach. Ponadto dowiedzą się, co kryją w sobie zioła, jakie mają właściwości i jakie magiczne moce niegdyś im przypisywano. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wykonać mozaiki z nasion przedstawiające kolumny owocowe i sufity w Sieni Wielkiej, jednocześnie dowiadując się, że owoce i warzywa można odnaleźć nie tylko w królewskich ogrodach. Wstęp wolny.

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę i niedzielę w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 odbędzie się pierwsza w Polsce wystawa na temat car designu pod nazwą „Renault. Passion for Design & Innovation”. Największą atrakcją wystawy będzie concept-car DeZir. DeZir uważany jest za jeden z najpiękniejszych samochodów koncepcyjnych na świecie. Odwiedzający wystawę dowiedzą się, jak powstaje projekt samochodu – od pierwszej kreski do produktu finalnego. W ramach projektu odbędą się warsztaty, które poprowadzi światowej sławy projektant samochodów Anthony Lo. Wręczy on także nagrody w konkursie na zaprojektowanie samochodu autonomicznego. Szczegółowe informacje na stronie: www.renaultpassion.pl.

WOLA
W niedzielę od godz. 10 w Stacji Muzeum przy ul. Towarowej 3 odbędzie się Giełda Modelarska. Tego dnia wstęp do Stacji kosztuje 6 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę w godz. 14–18 w Muzeum Wojska Polskiego odbędzie się trzeci Dzień Szabli. Wydarzenie jest okazją, by nie tylko przyjrzeć się szabli z bliska, lecz także poczuć się jak prawdziwy ułan i spróbować swoich sił w szermierce. Uczestnicy obejrzą pokazy władania szablą i lancą z konia przygotowane przez kawalerzystów oraz pokazy uczniów i instruktorów z Węgiersko-Polskiej Szkoły Szermierki Szablą. Wstęp wolny.

IMPREZY I INNE

PRAGA-PÓŁNOC
W sobotę o godz. 12 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ odbędzie się piknik rodzinny „Domówka u burmistrza”. W programie: o godz. 12 – start gry miejskiej, tematem przewodnim gry będzie Praga lat 90. Finał gry przewidziano na godz. 15.30. O godz. 16 odbędzie się kurs tańca, który poprowadzi zastępca burmistrza Dariusz Kacprzak. Natomiast na godz. 17 zaplanowano potańcówkę międzypokoleniową. Zagrają: DJ Eklektik + DJ Homer (Kokafellaz) oraz DJ Janeczka + DJ Roman (Dancing Międzypokoleniowy). Ponadto od godz. 12 w strefach (sportów miejskich oraz wiedzy i warsztatu) odbywać się będą zajęcia i warsztaty dla dzieci i dorosłych. Sport: minirampa (do nauki jazdy na deskorolce + instruktorzy), nauka jazdy na longboardzie, slackline, fińskie kręgle, bule, trickboard, zajęcia ruchowe dla najmłodszych i wiele innych. Wiedza i warsztat: planszówki, zajęcia z pierwszej pomocy, zabawy wzmacniające koncentrację i pobudzające ciekawość poznawczą (np. „Jaki to smak?”, „Test na kosmonautę”). W ciągu trwania wydarzenia dla gości „Domówki” dostępne będą strefa chillu Radia Eska oraz food trucki. Wstęp wolny.

TARGÓWEK
W sobotę w godz. 12–18 w parku Bródnowskim odbędą się Dni Targówka 2016. W programie m.in. pokazy jazdy na bicyklach, starowarszawskie gry i zabawy, pokazy sportowe, darmowe dmuchańce dla dzieci, książka za grosik. Na scenie wystąpią: godz. 17 – Kasia Rodowicz i Ferid Lakhdar, Koncert Familijny „Wesoło Gra Lokomotywa”; godz. 18 – zespół Kwartyrnik; godz. 19 – Dorota Osińska oraz o godz. 20.20 zespół Wilki.

SPOTKANIA

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę o godz. 10 przy ul. Chodakowskiej 19/31 rozpocznie się Forum Strefy Rodzica. Wydarzenie jest okazją do poruszenia tematów związanych z rozmaitymi aspektami życia rodzinnego – zarówno z perspektywy rodzica, jak i dziecka. Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni, w której wszyscy członkowie rodziny mogą wspólnie spędzić czas, wziąć udział w przygotowanych przez organizatora wykładach i warsztatach, nabyć praktyczne umiejętności i zdobyć informacje, które będą mogli wykorzystać w swoim codziennym życiu rodzinnym. Wstęp wolny, obowiązują zgłoszenia.

URSYNÓW
W sobotę w godz. 11–14 w gimnazjum przy ul. Koncertowej 4 odbędzie się kolejna edycja akcji Baby Mama Wymiana. Zainteresowani rodzice będą mogli przyjść do szkoły i zaoferować innym na wymianę ubranek, z których wyrosły już ich dzieci, oraz zabawki, które znudziły się ich pociechom. Brak rzeczy na wymianę nie jest jednak przeszkodą, by wziąć udział w akcji. Wówczas będzie można po prostu kupić od innych rodziców oferowane przez nich przedmioty. Wstęp na wydarzenie, zarówno w roli oferującego, jak i gościa chcącego jedynie coś kupić, jest bezpłatny. Nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

PRAGA-PÓŁNOC
W sobotę w godz. 11–16 na parkingu przed zoo odbędą się akcja honorowego krwiodawstwa i piknik dla krwiodawców. Krew pobierana będzie w ambulansie zaparkowanym przy zoo od strony mostu Gdańskiego. Rejestracja dawców odbywać się będzie w godz. 11–15. Wszystkie osoby, które w dniu pikniku oddadzą honorowo krew w ambulansie RCKiK przy zoo, mają zapewnioną jednoosobową bezpłatną wejściówkę na teren ogrodu, a także możliwość udziału w pikniku. Bezpłatne wejście do zoo możliwe będzie po okazaniu przy wejściu do ogrodu zoologicznego kuponu (zawierającego pieczątkę RCKiK w Warszawie), który dawca otrzyma po oddaniu krwi w ambulansie RCKiK. Wśród atrakcji piknikowych zapewniamy m.in. zwiedzanie willi państwa Żabińskich (w niewielkich grupach – nabór prowadzony będzie na bieżąco w stoisku promocyjnym), a także pokazy karmienia zwierząt: arapaimy (budynek starego akwarium) – godz. 11, pawiany – godz. 11.30, hipopotamy – 12, surykatki – 12.30, gibony – 13, żyrafy – 13.30, nosorożce i pingwiny – 14, foki – 14.30, szympansy – 15.

URSYNÓW
W sobotę i niedzielę w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61 odbędą się pierwsze na Ursynowie i drugie w Warszawie warsztaty typu „charrette”, dotyczące przyszłości terenu nad projektowanym tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie. Warsztat „charrette” jest to intensywny dialog „twarzą w twarz”, pozwalający na relatywnie szybkie uzgodnienie stanowisk reprezentantów różnych środowisk. Ich celem będzie wypracowanie i zaprezentowanie wspólnej koncepcji w ciągu paru dni przy udziale różnych grup interesariuszy (liderzy społeczni, organizacje społeczne, biznes, władze samorządowe, urzędnicy administracji rządowej i samorządowej, projektanci i eksperci w dziedzinie architektury krajobrazu, urbanistyki, architektury, inżynierii komunikacyjnej). Więcej informacji oraz harmonogram.

URSYNÓW
W niedzielę w godz. 10–16 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61 odbędzie się VII piknik dla miłośników zwierząt. Organizatorzy zachęcają, aby przyjść na piknik z pupilami. Zastrzegają jednak, aby koty i gryzonie przynosić w transporterach. W programie m.in. obchody jubileuszu 15-lecia powstania pierwszego EKO Patrolu Straży Miejskiej na Ursynowie; pokaz udzielania pierwszej pomocy czworonogom oraz ich opiekunom; porady ekspertów: lekarzy weterynarii, parazytologów, dietetyków; pokazy agility w wykonaniu Marzeny Domińczak – FreeX i mistrzów świata owczarków niemieckich z Grupy Agility Stargard oraz wspólna zabawa pod okiem trenera. Ponadto dmuchańce oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

TARGÓWEK
W niedzielę w godz. 16–18 w Domu Kultury „Zacisze” przy ul. Blokowej 1 odbędzie się Otwarta Niedziela Artystyczna. Tego dnia będzie szansa, aby poznać propozycje programowe domu kultury oraz tamtejszych instruktorów. „Możecie zadać wszystkie pytania dotyczące oferty DK Zacisze i zapisać się na zajęcia. Dla osób, które w tym dniu opłacą wybrane z nowej oferty zajęcia, mamy niespodzianki. Dodatkowo w programie zajęcia manualne i plastyczne dla dzieci” – zachęcają organizatorzy.

DLA DZIECI

BIELANY
W sobotę w godz. 10–13.30 w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Estrady 112 odbędzie się Dzień Otwarty. W programie m.in. zapisy na zajęcia, spektakl pt. „Niewychowany Czerwony Kapturek” w wykonaniu teatru Arlekin, gry i zabawy ruchowe. Wstęp wolny.

WAWER
W sobotę w godz. 14–17 w Ośrodku Koparka przy ul. Strzygłowskiej 61 odbędzie się otwarcie Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Koparka. W ramach spotkania przewidziane jest m.in. zwiedzanie ośrodka i tytułowej KOPARKI, poznanie Natana i Kazika – alpak, dla dzieci – animowane zabawy, dla rodziców – networking – spotkanie przedstawicieli różnych branż. Potwierdzenie obecności na adres e-mail: recepcja@osrodek-koparka.pl.

URSUS
W sobotę o godz. 16 w parku Czechowickim przy ul. Michała Spisaka odbędzie się „Pożegnanie Lata” w Ursusie. Imprezę rozpocznie „Święto Latawca” organizowane przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Ursusie. Jury konkursowe oceni wykonanie latawców oraz wyłoni zwycięzcę najdłuższego lotu. Na terenie parku dla najmłodszych uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Od godz. 17 na scenie amfiteatru rozpoczną się koncerty. Na scenie wystąpią: zespól Kombii, Piękni i Młodzi oraz Halina Frąckowiak.

BEMOWO
W sobotę o godz. 17 w Forcie Bema przy ul. Obrońców Tobruku między placem zabaw a Cafe Jurta odbędzie się „Czytanie na trawie”. W programie: wyprawa górskim szlakiem po Forcie Bema, rodzinna gra terenowa inspirowana książką „W góry”. Dodatkowo warsztaty i zabawy z książką adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

WAWER
W niedzielę w godz. 11–16 w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Nadwiśle przy ul. Trakt Lubelski 67 odbędzie się piknik rodzinny z okazji 150-lecia dzielnicy Wawer. Wśród atrakcji znajdą się koncert zespołu Funky Tank, pokazy taneczne, turniej piłkarski dla dzieci, otwarcie siłowni plenerowej, mecz pokazowy urzędnicy – oldboye, pokazy sprzętu strażackiego, a także wiele innych atrakcji dla dzieci.

PRAGA-PÓŁNOC
W niedzielę w godz. 12–16 w domu kultury przy ul. Dąbrowszczaków 2 odbędzie się dzień otwarty w Domu Kultury „Praga”. W trakcie spotkania przewidziano rozmowy z instruktorami, zabawy z fizyką, pokazy, konkursy. Ponadto w programie znalazły się Parkatoniki – teatr jednego widza dla dzieci.

Warszawski Serwis Prasowy

9 września 2016 09:37
[fbcomments]