0

Druga Strefa – kolejna Noc

teatr 2 strefa
fot. Targeo

Teatr Druga Strefa i Sylwester Biraga na Noc Muzeów przygotowali wciągające dzieła i  posprzątali za kulisami.

Prawdziwa noc w teatrze?

Owszem, ale tylko w Teatrze Druga Strefa!

Monodraam

O dziewiątej wieczorem (21.00) Małgorzata Bogdańska w monodramie wyreżyserowanym przez Marka Koterskiego Nie lubię pana, Panie Fellini opowie o niełatwym małżeństwie aktorki Giulietty Masini z wielkim reżyserem Federicem Felini. I chociaż spektakl zbudowany jest ze skrawków biografii Giulietty i Feliniego, anegdot i krótkich opowiastek, to układa się w przejrzystą opowieść o długoletnim związku słynnej pary.

Za kulisami

O 22.00 będzie można zajrzeć za kulisy, ale tym razem nie prywatnego życia słynnej artystycznej pary, a teatralne. Natalia Kida zaprasza do swojej pracowni charakteryzatorskiej. Opowie o maskach, wąsach i perukach. Z czego są zrobione, jak je przykleić żeby się trzymały i skąd tak gęsta broda np. u kobiety.

Spektakl

O 23.00 Noc Helvera. Spektakl zawieszony w czasie, mogący się odgrywać gdziekolwiek i kiedykolwiek. Także tu i teraz… Bo czy brunatne czasy rodzącego się nazizmu należą już do przeszłości? Czy kryształowe noce w różnych odsłonach nie są powtarzającym się elementem historii na sinusoidzie wieków? Czy współczesne podziały na gorszy i lepszy sort nie powinny zasiać w nas niepokoju? Sylwester Biraga inscenizując dramat Ingmara Villqista nie podsuwa gotowych odpowiedzi. Każe wszystkim szukać ich wewnątrz siebie, sprawiając, że Noc Helvera staje się ich udziałem. Ale to nie koniec. Jak noc w teatrze to noc w teatrze.

Tajemnice

Po spektaklu o 1.00 Natalia Kida opowie i pokaże skąd biorą się rany cięte, noże i siekiery w plecach. Jak zrobić, żeby krew wyglądała jak krew, nóż trzymał się ciała, a siekiera wbita w plecy nie majtała się na wszystkie strony.

Ludzie teatru

W przerwach między wydarzeniami, będzie można poznać życie teatralne od kuchni. Porozmawiać z aktorami, reżyserami, oświetleniowcem, dźwiękowcem, po prostu ze wszystkimi, którzy są zaangażowani w przygotowanie miejsca, gdzie fikcja zamienia się w rzeczywistość.

Rezerwacje

Wstęp na wydarzenie Noc w Teatrze jest wolny.
Ale liczba miejsc jest ograniczona. Warto więc zrobić wcześniej rezerwację:

  • Nie lubię pana, Panie Fellini [LINK]
  • Noc Helvera [LINK]
17 maja 2018 11:03

Komentarze